Oktay Kaynarca Saç Ekimi

Oktay Kaynarca Saç Ekimi

Oktay Kaynarca, Türkiye’nin en ünlü aktörlerinden biridir. 20 yıldan beri çoğunlukla maskülen ve güçlü karakterlere hayat vererek erkekler arasında idol haline gelmiştir.

Kurtlar Vadisi dizindeki Çakır karakterini canlandırdığı sırada belki de yaşının genç olması ve saç kaybının henüz başlarında olması nedeni ile saçlarının dökülmüş görüntüsü çok dikkat çekmemişti.

Zamanla saç kaybının artması Oktay Kaynarca’nın görüntüsünden rahatsız olmasına ve FUE saç ekimi yaptırmasına sebep olmuş, görüntüsündeki ani değişim, hayranları ve izleyenleri tarafından merak konusu olmuştur. Ünlü ismin safir saç ekimini tercih etmesi ile hayranlarının da bu işleme olan rağbeti artmıştır.

Televizyon ekranlarında Türk Erkeğini ve karakterli, güçlü duruşunu temsil eden görünüşü, stili, ve duruşuyla birçok kişiye ilham olan Oktay Kaynarca’nın, bu konuda kendi dilinden FUE saç ekimi yaptırdığı ile ilgili bir kelime dökülmese de, resimleri karşılaştırıldığında bu derece açık bir fark olması saç ektirdiğini reddetmesini imkansız hale getirmektedir.

Peki Söylentiler gerçek mi? Gerçekten Oktay Kaynarca Saç Ektirdi mi?

Hayranlarının ve magazin basınının hemen fark etmesi üzerini ve biz de ünlü aktörün fotoğraflarını ayrıntılı inceledik ve bunun sonucunda, Oktay Kaynarca Saç Ekimi yaptırmıştır.

Yoğun iş temposu, uzun çalışma saatleri ve bir de tabi ki yaşlanmanın verdiği etkiyle, Oktay Kaynarca’nın saç çizgisi bozulmaya başlamış, her iki ön yan bölge içeri ve ön saç çizgisi yukarı doğru çekilmişti. Zaten erkeklerin çoğunda genetik faktörlerin üzerine yaşlanma ve stres gibi faktörlerde eklendiği bu yaşlarda saçlarda incelme ya da saç kaybı görüyoruz.

Toplumun büyük bir bölümünde görülen ve erkek tipi saç dökülmesi olarak adlandırılan bu durum, neyse ki FUE saç ekimi gibi cerrahi işlemler ile kolayca çözüme kavuşmaktadır.

Oktay Kaynarca’nın saç ekimi yaptırdığını nasıl anlıyoruz?

Elimizde kesin bilgiler olmasa da konusunda uzman doktorlarımızın Oktay Kaynarca’nın fotoğraflarını ayrıntılı inceleyerek, çok ciddi bir fark yaratarak, FUE saç ekiminin yapıldığının anlaşılmaması adına saç çizgisini her iki yanda çok aşağı indirmeyip, orta hattını sıkılaştırdığı sonucuna varmışlardır.

Bu tarz saç ekimleri, genelde hastaların, diğer kişiler tarafından safir saç ekimi yaptırdıklarının anlaşılmaması adına tercih edilen, çok agresif olmayan tarzlardır.

Ancak ne kadar özen gösterilse de, Oktay Kaynarca gibi topluma mal olmuş ve bu kadar göz önünde olan birinin hem biz bu işin uzmanlarından hem de kendini sıkı takip eden hayranlarından bunu saklaması imkansızdır.

Öncesi fotoğraflarını sonrası fotoğrafları ile yan yana koyulunca, daha önce kısa kullandığı saçlarını artık uzun kullanabilmesi ve saçlarının artan yoğunluğu kolayca farkediliyor.

Oktay Kaynarca’nın Saç ekimi Başarılı mı?

FUE saç ekiminde başarı çok göreceli bir kavramdır. Açıkçası, saç ekimi estetik bir operasyondur ve gereklilikten çok hastanın isteği ile gerçekleştirilir. Hastanın beklentisi göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen FUE saç ekiminin başarılı sayılabilmesi için hastanın beklentisini karşılamış olması gerekir.

FUE saç ekimi yapan doktorlar sihirbaz değildir ve yoktan var olduramazlar, yapılan işlem saçlı derideki saçların yerlerini değiştirerek illüzyon yaratmaktır.

Bu yüzden FUE saç ekiminden önce hastalara, işlemi gerçekleştirecek doktorlar tarafından ayrıntılı bir muayene sonrası karşılaşabilecekleri tüm olasılıklar anlatılarak hastaların beklentileri ile bu ihtimaller karşılaştırılmalıdır. Eğer hastanın beklentileri ile olası sonuçlar örtüşüyorsa saç ekimi yapılmalıdır.

Dünyanın en iyi FUE saç ekimi hekiminin yaptığı, dünyada yapılmış en iyi saç ekimi hastanın beklentisini karşılamıyorsa başarısızdır. Hastalar genelde safir saç ekimi öncesi planlama aşamasında kendi saç çizgilerine, kafa yapılarının ve alın bölgesi kaslarının elverdiği ölçüde şekillendirebilir.

Planlama aşamasında ekim yapılacak alanı kendi isteklerinize göre şekillendirmek önemli olsa da güzel ve doğal bir sonuç için doktorunuzun tavsiyelerini de mutlaka dinlemelisiniz.

Oktay Kaynarca’nın saç ekiminde, bu koruyucu olan ve çok belli olmayacak tarzda ekim yapılmasını kendisi mi istedi yoksa bu işlemi yapan cerrah tarafından mı önerildi bunu bilmemiz imkansız.

Belki Oktay bey saç çizgisinin daha geride olmasını ve genel olarak sıkılaştırılmasını istedi, ya da işlemi yapan doktorun hastaya önerdiği saç çizgisi, yaşına ve alınabilecek greft sayısına göre planlandı.

Smile Hair Klinik doktorları olarak bizim bu konudaki görüşümüz, öncelikle Oktay Kaynarca’nın görüntüsündeki değişimini olumlu bulduğumuzdur. Ancak saç çizgisinin doğallığı ile ilgili endişemizi dile getirmek istiyoruz.

Türkiye’de son zamanlarda gerçekleştirilen FUE saç ekimlerinin görselleri incelendiğin de, ön hatta aynı tip saç çizgisi çizilerek saç ekimlerinin yapıldığını gözlemleyebiliyoruz. Artık bu saç çizgisi öyle bir oturmuştur ki, yurtdışındaki meslektaşlarımız bu saç çizgisini gördüklerinde hastaların Türkiye’de ekim yaptırdıklarını anlar hale gelmiştir.

Unutulmamalıdır ki saç çizgisi kişiye özel dizayn edilmeli hastanın kafa yapısı ve yüzdeki yapıların oranları da göz önüne alınmalıdır. İyi bir FUE saç ekimi , yapıldığı anlaşılmayan ve farkedilmeyecek kadar iyi olandır. Erkekler yaşlandıkça saç çizgileri düzensizleşir, yanlardan dökülme başlar ve kısmi de olsa seyreklik oluşur.

Saç çizgisi yanlarda daha yukarı doğru çıkar ve düzensizliği ile girintili çıkıntılı bir hal alması gerekir. Bu doğal görüntünün aksine standart olarak çizilen “M“ görünümlü yuvarlak kavisli ve dümdüz gelen saç çizgileri gerçekten doğallıktan uzak bir görüntü verip, “acaba saç ektirdi mi ?” sorusunu akla getirmektedirler. Bu kadar belli olan bir safir saç ekimi gerçekleştimek, iyi bir saç ekimi yapmamış olmaktır.

Neden Smile Hair Klinik?

FUE saç ekimi son zamanlarda yükselen bir trend olup, toplum tarafından çok kolay bir işlem gibi görülmektedir. FUE saç ekiminin birçok aşaması vardır ve bu aşamaların her biri çok önemlidir, eğer bu aşamalardan herhangi biri aksama yaşanır ise başarısızlık kaçınılmazdır.

İlk aşama olarak doğru planlama yapılarak kişiye uygun ve doğal saç çizgisi çizilmelidir. Hastaya yeterli ve gereken greft kullanımı ile hastanın donör bölgesindeki mevcut saçları koruyarak işlem yapılmalıdır ve aynı zamanda istenilen yoğunluğa da ulaşılmalıdır.

Bunun için FUE saç ekiminde uzman bir cerrahın planlama aşamasında yaptığı hesaplamalar çok önemlidir. Smile Hair Klinik doktorları bu konuda hem yılların verdiği deneyim, ve bu konuda yüzlerce hastayı takip etmenin özgüveni ile doğru ekimin, doğru planlamanın önemine uygun hareket etmektedir.

Doğal ve başarılı safir saç ekimleri ve bunların sonuçlarının etkisi, birçok Avrupa ülkesinde “mutlu” hastalara dönüşmüştür. Kliniğimiz özellikle İngiltere’nin en çok tercih edilen kliniklerden biri haline gelmiştir.

Smile Hair Klinik’te Oktay Kaynarca’nın saç ekimini yaptırabilir miyim?

Oktay Kaynarca’nın saç çizgisi, maalesef imza haline gelen bahsettiğimiz “M” tarzı olup, bazı hastalar tarafından tercih edilse de, biz bu stil bir saç ekiminden daha ziyade her iki yanda saç çizgisini daha aşağı alarak ve düzensiz bir saç çizgisi yaratılarak doğallık katılmasını, ön orta hat ile her iki şakak bitişlerinin yuvarlak kavis yerine daha birbirine yakın bir çizgi olarak yeniden oluşturulması gerektiğine inanıyoruz.

Bu bizim hastalara önerimiz olsa da, hastaların saç çizgisi tercihleri kendi seçimleri olup, hayat boyu kendilerini rahat hissettirecek saç çizgisi ve ekimini tercih etmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Oktay Kaynarca Saç Ekimi Fiyatları 2024

Oktay kaynarca saç ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.91 out of 5 stars 4534 Reviews on ProvenExpert.com