Sakal Ekimi

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi, sakal her zaman erkekler için önemli olmuştur. Belirli bir dönem gözden düşmüş ve sakalsız olmak medeniyetin şartı olarak tanımlanmış olsa da Amerika başkanı Abraham Lincoln gibi figürlerin sakal bırakması sakalı tekrar moda haline getirmiş ve o günden günümüze yerini korumuştur.

Geçtiğimiz on yılda ise sosyal medyanın yükselişi ile sakalı gür erkek resimleri maskülenliğin ve yakışıklılığın tanımı haline gelmiştir. Sakalında boşluk olması bazı erkeklere özgüven eksikliği hissettirir.

Hollywood aktörlerinden Brad Pitt, George Clooney, Ben Affleck ve Colin Farrel gibi ünlülerin de bu trende katılması ve sakal ekimi yaptırması bu trendin yükselmesine katkı sağlamıştır ve sakal ekimi operasyonu sıkça uygulanır hale gelmiştir.

Sakal ekimi operasyonu , kişinin sakal ve bıyık bölgesinde hiç çıkmamış ya da daha sonrasında travma, kesi gibi sebeplerle olan sakalların kaybı ile gelişen alanlara mikro FUE yöntemi ile başın arkasında bulunan donör bölgesinden ya da sakalın yoğun bulunduğu çene altı kısmından alınan greftlerin nakledilmesidir.

Lokal anestezi ile gerçekleştirilen ve yaklaşık 8 saat süren operasyon lokal anestezi uygulandıktan sonra acısızdır.

Tek uygulama ile başarılı sonuçlar alınma oranı yüksektir. Bazı kişilerde ikinci bir operasyon gerekli olabilir. Günümüz dünyasında erkekler için önemli bir dış görünüş kriteri olan sakal, berberler tarafından ekim yapılmamış değişik modeller verilerek düzeltilmeye çalışılmaktadır.

Sakal ekiminin avantajlarından birisi, sakalı şekillendirme sakal ekiminin planlama aşamasında yapılacağı için, kişinin yüzüne uygun model birlikte seçilir, bu planlama dahilinde kişiye sakal ekimi yapılır ve ömür boyu kullanabilir.

 

Sakal Ekiminin Avantajları

Sakal ekimi ile kişi gür ve doğal görünümlü bir sakala sahip olabilir. Operasyon sonrasında kişi sakalını dilediği şekilde tıraş edebilir ve şekillendirebilir. Sakal ekimi planlaması kişinin yüz tipine uygun olarak, estetik bir görünüm sağlamak üzere gerçekleştirilir.

Kişi sahip olmak istediği sakal tipini seçebilme özgürlüğüne sahiptir. Favorilerin de saç /sakal ekimi ile şekillendirilmesi mümkündür.

Sakal Ekimi Kimlere Yapılır?

Sakal ekimi hiç sakal çıkmamış, sakallarının seyrekliğinden yana şikayeti olan ya da sonrasında bir yaralanma nedeni ile bir bölgede sakallarını kaybetmiş kişilere uygulanabilir. Yara ve yanık izlerinin kapatılmasında da etkilidir.

Kişinin Sakal ektirmek için 22 yaşına kadar beklenmesi önerilir. Hormonal rahatsızlık yaşayan ya da kalp ve şeker hastalıklarına sahip kişilerde sakal ekimi yapılıp yapılamayacağına doktor muayenesinin ardından karar verilebilir.

Sakal Ekimi Sonrası Süreç ve İyileşme

Sakal ekimi ve bıyık ekimi sonrasında gözle görülür büyük bir yara izi kalmaz ve iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Ciltte kızarma, şişlik ve kuruluk gibi geçici belirtiler ortaya çıkabilir fakat bu belirtiler birkaç gün içinde tamamen ortadan kalkar.

Saç ekiminden farklı olarak ekili alan yüz olması ve yüzün daha hassas olmasından ötürü, yüzde ilk 2-3 gün şişkinlik olabilir. Ancak hastanın süreç sonrasında önerilere uyması, ilaç kullanımı ve buz uygulamalarıyla bu semptomlar minimal düzeye indirgenmektedir.

Takip edilen hastalarda genel olarak operasyon sonrası ağrı pek karşılaşılan bir durum değildir. Operasyonda yüze işlem yapıldığı için uyku pozisyonu en dikkat edilmesi gereken durumlardan bir diğeridir, hastanın uygun pozisyonda yatması ve ekili graftlere zarar vermemesi gerekir.

Smile Hair Klinik’te bunun için gerekli olan bilgiler sakal ekimi operasyonu  sonrası hastalarla paylaşılmaktadır.

Operasyon sonrasında kişinin işe dönüşü 1 haftayı bulabilmektedir. Medikal ve tıbbi anlamda 2-3 gün sonra da dönmesiyle ilgili bir sorun olmasa da, hastanın görünüşünden dolayı çekincesinin olması, ve meraklı gözlerden ve sorulardan  uzak kalması açısından,  en az 1 hafta sonrasına planlama yapmasını öneririz.

Bu dönemde cilt iyileşmiş,  sakallar çıkmış ve şekillenmiş, şişkinlik inmiş ve kızarıklık azalmış olacaktır. 2-3.Haftaya kadar süreç hastayı memnun eden, etraftan olumlu geri dönüş duyan ve yaptırmakla doğru karar verdiği bir dönem olacaktır.

Ancak bu dönem sonrası belli bir süreliğine sakal ekimi yapılan bölgede, ekilen saç kökleri geçici bir dönemlisine dökülme periyoduna girecektir.

Hastalar bu dönemde ekilen sakal köklerinin %50-80’nine kadar kayıp yaşayabilirler. Ancak 3. Ve 4. Ay itibariyle bu ekilen saçlar tekrardan çıkmaya ve uzamaya başlayacaktır. Aşağıdaki grafikte süreç ayrıntılı olarak görülmektedir.

Sakal Ekiminde Hangi Yöntem Kullanılır?

Sakal ekiminde alım işlemi mikro FUE yöntemi ile yapılır. Kanalların açılmasında ise safir bıçaklar kullanılarak Safir FUE sakal ekimi gerçekleştirilir.

Sakal Ekimi Nereden Alım Yapılır?

Sakal ekimi , ekilecek saçlar mikro FUE yöntemi ile kişinin kafa arkasından ya da hastanın durumuna göresakalın yoğun bulunduğu boyun ve çene kemiklerinin etrafından alınır.

Sakal Ekimi İle Ekilen Sakal Dökülür Mü?

Sakal ekimi ya da herhangi bir saç ekiminde, ekilen köklerin dökülmesi normal şartlarda beklenmez. Ancak amatör kişiler tarafından yapılan operasyonlarda güvenli donör alan dışından alınan ve testesterona duyarlı kökler, kişinin saç dökülmesi varsa ileride dökülme görülebilir.

Ama işini doğru ve layığıyla yapan kliniklerin yapmış oldukları sakal ekimi , güzel ve optimum sonuç verecektir.

Sakal Ekimi İçin Kaç Graft (kök) Gerekecektir?

Sakal ekimi için graft hesaplaması hastadan hastaya değişmekle birlikte, yüz tipi, halihazırda olan sakal durumu, hastanın isteği, ve sakal stiline göre değişecektir.

Kliniğimizde operasyon öncesi, ekilecek alan hesaplanarak, kişiden alınacak saçın ince ve kalınlığına göre optimum sonucu alabilmesi için gerekli yoğunluk hesabı yapılır ve hastanın güvenli donör bölgesinden bu graft sayısı, sakal ekimi niteliğine uygun olarak alınacaktır.

Sakal Ekimi Ne Kadar Sürer?

Sakal ekimi, son yıllarda popülerliğini artıran bir estetik uygulamadır. Erkeklerin yüz hatlarını belirginleştirBu anlamda birçok kişi, “Sakal ekimi ne kadar sürer?” sorusunu sormaktadır.

Sakal ekimi süreci, genellikle 2 ila 5 saat arasında değişmektedir. Ancak bu süre; ekim yapılacak bölgenin genişliğine, kullanılacak folikül miktarına ve kliniğin kullandığı teknolojiye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) yöntemiyle yapılan sakal ekimlerinde, foliküller tek tek alındığı için süreç biraz daha uzun sürebilir.

Smile Hair Clinic olarak, uzman ekibimizle hastalarımıza en doğal görünümlü sakal ekimi sonuçları sunmayı amaçlamaktayız. En güncel teknolojileri kullanarak, hastalarımızın ihtiyacına göre özelleştirilmiş tedavi planları oluşturuyoruz. Sakal ekimi konusundaki deneyim ve uzmanlığımız sayesinde, uygulama süresini minimumda tutarak, hastalarımızın konforlu bir deneyim yaşamalarını sağlıyoruz. Eğer siz de sakal ekimi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, bize ulaşabilirsiniz.

Smile Hair’da Sakal Ekimi

Sakal Ekimi Smile Hair Klinik’te, hastaya gerçekçi sonuçlar vadeder. Hastalar greft sayıları ve alınacak sonuç konusunda yanıltılmaz.

Planlamadaki en önemli noktalardan biri ise hastanın ense, baş, yüz, alın bölgesi değerlendirilerek ve saç kökleri incelenerek çıkarılan saç ekimi planlamasının gerçekleştirilmesi ve ne olursa olsun hastaya karşılaşabileceği olası tüm sonuçların açıklıkla anlatılıp, realistik bir beklenti içine girilmesidir.

Aksi takdirde bireyler kendilerini kandırılmış ve hüsrana uğramış hissetmektedirler. Bundan kaçınmak için profesyonel ve güvenebileceğinize inandığınız kliniklerden destek almak her zaman en iyi seçenektir.

Smile Hair’de bugüne dek dünyanın pek çok ülkesinden farklı kişilere safir FUE yöntemi ile sakal ekimi tedavisi uygulanmış ve başarılı sonuçlar alınmıştır.

Operasyonun tüm aşamaları alanında uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip hekimlerin denetiminde, son teknoloji cihazlar kullanılarak gerçekleştirilir. Kişiler detaylı olarak ve gerçekçi yaklaşımlarla, tüm sakal ekimi süreci konusunda bilgilendirilir.

Sakal Ekimi Fiyatları 2024

Sakal Ekimi Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.91 out of 5 stars 4413 Reviews on ProvenExpert.com