Trustpilot
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X
Bir dosyayı karşıya yükleyin

Maksimum Dosya boyutu limiti 20 MB

×

DHI Saç Ekimi

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Dhi Saç Ekimi işlemi günümüzde saç ekimi operasyonu olmak isteyen potansiyel hastalar tarafından en çok araştırılan ekim yöntemlerinden bir tanesidir. Donör bölgesinden alınan saç köklerinin bulunduğu greftler (Tıbbi terminolojide transplantasyon amacıyla vücudun diğer bir kısmından ya da diğer bir vericiden alınan her doku veya organa greft adı verilir.) bu teknik ile direkt olarak saç ekimi yapılacak bölgeye nakil edilebilmektedir.

Dhi saç ekimi günümüzde saç ekiminde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu teknik ile saç ekim işlemi alım ve ekim olmak üzere iki ana safhaya ayrılabilir. Diğer yöntemlerde de uygulanan FUE veya FUT alım teknikleri ile toplanan greftlerin  özellikli cihazlarla ekim yapılmak istenen alana yerleştirilmesi işlemidir. Aynı zamanda ”Kalem Tekniği” olarak da bilinen bu uygulamada; özel ince uçları bulunan ve greftler teker teker içine koyularak basıldığında grefti direkt deriye nakleden özel ekipmanlar/kalemler kullanılır. Yine lokal anestezi ile gerçekleştirilen bu operasyon diğer saç ekim tekniklerine göre daha uzun sürer, bu sebeple transfer eilebilecek greft sayısı sınırlıdır . Ancak ekim yapılacak bölgedeki saçların kesilmeden ekim yapılabilecek olması, saç ekimi sonrası görüntüsünü işi, sosyal statüsü ve/veya  farklı sebeplerden dolayı dert edenler için de ayrı bir avantaj sunmaktadır. Bir çok klinikte pazarlama stratejisi ve yüksek maliyetlerinden kaynaklı satış sorumluları tarafından empoze edilmeye çalışıldığı gibi yeni geliştirilmiş ve kurtarıcı olarak görülebilecek bir teknik değildir; kalemler 1999 yılında kullanılmaya başlanmış olup o günden beri geliştirilerek kullanılmaktadır. Aksine; Dhi saç ekimi tekniğinden sonra geliştirilmiş çok daha iyi yöntemler mevcuttur.

Her hasta için uygun bir yöntem olmamakla birlikte, kişinin Dhi saç ekimi tekniği ile saç ekimine uygunluğu detaylı sağlık geçmişi incelemesinin ardından doktor kontrolünde belirlenir. Bu teknik için uygun hasta seçimi çok ama çok önemlidir. Yüksek greft sayılarına ihtiyaç duyacak hastalara uygulanması operasyonun çok uzun saatler boyunca sürmesine, bu nedenle açıkta uzun süre kalan greftlerin kalitelerini tamamen veya kısmi olarak kaybetmesine sebep olmaktadır.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Dhi saç ekimi Smile Hair Clinic’te, follicular unit extraction=FUE tekniği ile alınan greftlerin özellikli bir kalem(implanter pen) kullanılarak ekim yapılmak istenilen alana transferi ile gerçekleştirilir.  Diğer yöntemlerde greftler alındıktan sonra çeşitli aletlerle cilde kesi yapılarak kanallar açılır ve daha sonra greftler bu kanallara yerleştirilir. DHI saç ekiminde ise kanal açılmaz, greftin çinde bulunduğu kalemin ucunun cilde penetrasyonundan sonra greftin cildin içine kaydırılması ile ekim işlemi tamamlanmış olur.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

DHI saç ekimi saç ektirmek isteyen herkese uygulanabilir. Traş olamadan ekim yaptırmak isteyen hastalar öncelikle DHI tekniğini düşünebilir. Diğer teknikler ile yapılan saç ekimlerinde daha yüksek greft sayıları ile çalışılabilir; bu bakımdan hastanın ihtiyacı olacak greft sayısı DHI düşünülen hastalarda göz önünde bulundurulmalı ve işlemi yapacak cerrah ile birlikte karar verilmelidir. DHI saç ekimi üstüne özelleşmiş klinikler,  bu yöntemin artılarını saysa da aslında diğer yöntemlerle arasında önemli bir fark yoktur. Saç ekimi için tercih yapılırken sizinle elinden gelen en iyi şekilde ilgilenecek, deneyimli ve operasyon sonrası destek de hep yanınızda olacak bir klinik seçilmesi  en önemli faktördür.

DHI Saç Ekiminin Artıları ve Eksileri nelerdir?

-DHI saç ekiminde, kanal açılan ekim yöntemlerine göre daha az kanama olur.

-Greftler daha az travmaya uğrar, bu sebeple hayatta kalma oranları artar.

-Traşsız ekim isteyen kişilerde rahatlıkla uygulanabilir.

-Ekimden sonra yara iyileşmesi birkaç gün daha erken olur.

-Saçları açı ve yön vermek daha kolaydır.

-3 000 den fazla greft transfer edilecek ise diğer yöntemler daha başarılı sonuçlar verecektir.

-Bir çok kaynakta daha Dhi saç ekimi ile daha yoğun bir ekime ulaşabileceği belirtilse de Smile Hair Clinic’te cerrahlarımız safir saç ekimi ile aynı yoğunluğa rahatça erişebilmektedir.

-Özellikli materyaller kullanıldığı için daha maliyetlidir.

Dhi Saç Ekim Fiyatları

Dhi saç ekimi operasyonu uygulandığı klinik veya hastaneye göre farklılıklar göstermektedir. Bu yöntemin uzun sürmesi ve iş gücü fazla olmasından kaynaklı en son teknoloji ekim yöntemi olmasa da ekim ücretleri diğer yöntemlere kıyasla bir hayli yüksek kalmaktadır. Kimi zaman bu yüksek fiyatlar hizmeti alacak hastalara en iyi yöntem hissiyatını yaşatsa da günümüzde çok daha iyi yöntemleri çok daha iyi fiyatlara satın alabilmek mümkündür.

En İyi Dhi Saç Ekimi Merkezleri

En iyi Dhi saç ekimi merkezlerine karar vermeden önce kişinin yapması gereken en önemli şey bu operasyonunu gerçekleştirecek olan hekimin özgeçmişini araştırmasıdır. Konusunda uzman bir cerrahı tercih ediyor olmak çok önemlidir. Bu konuda titiz bir çalışma yapılması gerekmektedir. Hekim hakkında bilgi sahibi olduktan sonra bir diğer önemli konu ise hasta yorumları olacaktır. Hastaların bir klinik hakkındaki yorumları, hastanın hem hekimden hem de genel olarak kliniğin sunduğu hizmetten memnun olması doğru klinik seçimine bir adım daha yaklaştığınız manasına gelmektedir.

SMILE HAIR’DA DHI SAÇ EKİMİ

Smile Hair Klinik, hastaya gerçekçi sonuçlar vadeder. Hastalar greft sayıları ve alınacak sonuç konusunda yanıltılmaz. Saç ekimi operasyonundan önce hekimler tarafından saç ekimi planlaması yapılmaktadır. Her ne kadar işlem estetik bir operasyon olup sizin ne istediğiniz önemli olsa da doktorunuzun tavsiyelerini göz önünde bulundurmak da iyi bir tercih olacaktır. Planlama aşamasındaki en önemli noktalardan biri hastanın ense, baş, yüz, alın bölgesi değerlendirilerek ve saç kökleri incelenerek çıkarılan saç ekimi planlamasının gerçekleştirilmesi ve ne olursa olsun hastaya karşılaşabileceği olası tüm sonuçların açıklıkla anlatılıp, realistik bir beklenti içine girilmesidir. Aksi takdirde bireyler kendilerini kandırılmış ve hüsrana uğramış hissetmektedirler. Bundan kaçınmak için profesyonel ve güvenebileceğinize inandığınız kliniklerden destek almak her zaman en iyi seçenektir. DHI, hassas çalışma gerektiren ve uzun süreli operasyon ile uygulanan bir saç ekim tekniğidir. Öncelikle bireylerin bu işlem için uygunluğunun belirlenmesi gerekir. Bu nedenle operasyonu gerçekleştirecek hekimlerin alanında uzman ve  bu uygulama konusunda tecrübeli olması çok önemlidir. Smile Hair’ın profesyonel hekimleri sürecin başından sonuna dek hastalarla birebir ilgilenir, hastayı detaylı olarak bilgilendirir.  Bugüne dek yapılan binlerce operasyondan başarılı sonuçlar alınmış ve hastaların evlerine mutlulukla dönmesi sağlanmıştır. Dhi saç ekimi tekniği hakkında daha fazla bilgi edinmek ve en doğru yöntem ile saç ekimi ekim hizmeti alabilmek için https://www.smilehairclinic.com/dhi-sac-ekimi/ tıklayınız.

 

 

 

Teklif Al
Smile Hair Transplant Clinic Istanbul Hair Transplantation, Hair Restoration Surgery, Hair Transplant , FUE has 4.79 out of 5 stars 147 Reviews on ProvenExpert.com