Safir Saç Ekimi

Safir Saç Ekimi Nedir?

Safir saç ekimikanallar açılırken son teknoloji safir bıçakların kullanıldığı fue saç ekimine verilen isimdir.

Safir Bıçak Nedir?

Yaygın kanının aksine safir bıçaklar doğada bulunan mavi renkli safir taşından üretilmez. Safir bıçaklar, sentetik safirden (Al2O3 = alüminyum oksitten üretilir) olan tek bir kristalden yapılır; bu madde normal çelikten yüzlerce kat daha serttir, bu sebeple keskinliklerini uzun süre muhafaza ederler.

Safir kristaller özel makinalarda üretimin her aşaması kontrol edilerek kusursuz bıçaklar haline getirilir.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Sosyal medyanın çok önemli olduğu günümüzde bireylerin estetik kaygılarının artması estetik işlemlerin sayılarının katlanarak artmasına yol açmıştır. Erkekler söz konusu olduğunda fue saç ekiminin en popüler uygulaması olan safir saç ekimi en çok başvurulan estetik prosedürdür.

Safir saç ekiminde transfer edilecek saçlar öncelikle mikro fue yöntemi ile kişinin donör bölgesinden mikromotor kullanılarak alınır.

Mikromotorların kullanımı, manuel punch kullanılarak yapılan alıma göre donör alandan daha fazla sayıda greftin (foliküler ünit), daha kısa sürede alınmasına imkan tanıyarak safir saç ekimi sonuçlarının daha sık ve daha doğal olmasını mümkün kılar.

Mikromotor kullanılarak yapılan fue saç ekimi işlemlerine aynı zamanda “Mikro FUE saç ekimi” adı da verilir.

Alım işlemi bittikten sonra doktorlar safir bıçakları kullanarak istedikleri açı, yön ve sıklıkta kanalları açarlar. Bu işlem safir saç ekimi işleminin en önemli aşamalarından biridir.

Daha sonra üçüncü ve son aşama olana ekim işlemine başlanır. Bu süreçte enseden alınan saç kökleri safir bıçaklar kullanılarak cerrahlarımız tarafından özenle açılmış mikro kesiler, kanallar içerisine ekilir ve safir saç ekimi işlemi tamamlanmış olur.

Saç köklerindeki dokuya ekim aşamasında oluşan zararı en aza indiren bu yöntem ile iyileşme süreci oldukça kısa sürmektedir. Ayrıca iyileşme sürecinde oluşacak olan ödem ve yara gibi faktörlerde bu yöntem ile minimum seviyede görülmektedir.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Safir bıçakların yüzeyi sert ve pürüzsüzdür. Bu nedenle safir bıçakla yapılan kesiler mükemmele yakındır ve doku zedelenmesi daha azdır; yapılan insizyonların (mikro kesilerin) daha düzgün olması faktörü hızlı iyileşme için çok önemlidir.

Safir bıçaklar uçları V şeklinde olduğu için, doktorlarımıza daha sık insizyon yapma olanağı vererek, fue saç ekiminden daha sık ve daha doğal sonuç alınmasını sağlar. Safir bıçaklarla yapılan kesilerin açısı klasik yöntemlere göre daha iyi ayarlanabilir, ekim yapılan saçların yönlerinin ayarlanması yine doğal görünüm için çok önemlidir.

Toplumda metal alerjisi yaygındır bu sebeple safir bıçakların yaygın kullanımı bu kişilerde saç ekimi sonucunu olumlu yönde çok büyük oranda etkiler. Aynı zamanda safir bıçakların yüzeyi pürüzsüz olduğundan mikropların bu yüzeye tutunma ihmali dolayısı ile enfeksiyon riski azalır.

Safir Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Safir bıçaklar ile yapılacak FUE yöntemi, Safir FUE,  öncesi işlemi gerçekleştirecek doktora muayene olmak gerekmektedir. Varsa en ufak bir sağlık sorunu ya da kullanılan ilaçlar belirtilmelidir. Doktorun önerisi dahilinde kişiye göre sigara ve alkol alımını bir hafta öncesinden ya da 3-4 gün öncesinden bırakması gerekebilir.

Kan sulandırıcı kullanılıyorsa bir hafta öncesinde bırakılması gerekir, böyle bir durumda mutlaka kan sulandırıcıyı reçete eden doktora danışılmalıdır.

Saç kaybı olan kişiler minoxidil kullanıyor olabilir, bu ilaç işlem sırasında kanamayı artıracağı için bir hafta öncesinden bırakılmalıdır. Safir fue işleminin bir cerrahi işlem olduğu unutulmamalı ve kişiler kendilerine bu disiplinde yaklaşan klinikleri tercih etmelidirler.

Safir Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Kolay bir iyileşme sürecini beraberinde getirmekte olan safir saç ekimi yöntemi sonrası yine de bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Her ne kadar bahsedilmesi gereksiz gibi gelse de hastaların 10 gün boyunca kafalarını çarpmaktan veya bir yüzeye sürtmekten kaçınmaları gerekmektedir.

İlk günlerde düğmeli ya da fermuarlı kıyafetler giymek bu riski önemli derecede azaltır.  Kliniğimizden verilen ilaçların düzenli kullanımı iyileşme sürecini daha çabuk ve konforlu geçirmenizi sağlayacaktır.

Bunların yanında 15 gün boyunca aşırı terlemeyi önlemek gerekir. Kliniğimiz safir fue saç ekimi sonrası bir ay boyunca ağır kardiyak egzersizlerin, sauna ve hamam gibi ıslak alanların kullanımının ve yüzme aktivitelerinin kısıtlanmasını önermektedir; kişiler birinci ayın sonunda bu aktivitelerine geri dönebilirler.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

2016 yılından beri uygulanan safir saç ekimi diğer yöntemlere göre göreceli olarak yenidir. Safir bıçaklar sık kanalların değişik yönlerde açılmasına olanak vermesi sebebi ile bıyık, sakal ve kaş ekimi için de uygulanmaktadır.

Oldukça pratik bir uygulama stiline sahip olan bu teknik etkili sonuçları ile diğer yöntemlere göre sıklıkla tercih edilmektedir. Uygulanan bu yöntemin özellikleri arasında iyileşme sürecinin daha hızlı ve kolay olması en önemli faktörler arasında yer almaktadır.

Safir Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Safir saç ekimi kullanılan bıçakların son teknoloji olup, daha sık, daha sabit insizyonlar (kanallar) yapılmasına olarak verir. Bu sebeple safir saç ekimi ile alınabilecek sonuç diğer tüm faktörler aynı olduğunda hasta için olabilecek en iyi sonuçtur.

İyileşme sürecinin hızlı olması, ödemin az olması, iyileşme döneminde ağrı ve acının az olması hasta konforuna inanılmaz katkılar sağlar.

Yüzeyi pürüzsüz olup mikroplar tutunamadığından enfeksiyon riski ciddi oranda azalır. Safir saç ekimi yöntemi diğer yöntemler ile karşılaştırıldığında hastalar için en iyi ve konforlu yöntemdir.

Safir Saç Ekiminden Sonra Saçlarım ne zaman uzar?

Safir saç ekiminde ekilen saçlar operasyondan hemen sonra uzamaya başlar. FUE saç ekimi yaptıran kişilerin çoğunda ilk 2-3 haftadan sonra dinlenme safhası olarak da bilinen telogen effluvium safhasına girerler ve dökülme gerçekleşir.

Bu dökülme şok kayıp ( shock loss ) olarak da adlandırılır. İşlemden 6 ay sonra bu saçlar uzamaya başlar ve 1. yılın sonunda sonuç büyük oranda görülür. Tam olarak sonucu görmek ise 2 yıl kadar sürer.

Safir Saç Ekimi Fiyatları 2024

Safir saç ekimi son teknoloji kullanılarak yapılan bir işlemdir. Fue saç ekiminin sonucunu ve hastanın sürecini oldukça pozitif etkilemektedir. Bazı klinikler safir fue yöntemi için ekstra ücret talep etse de Smile Hair Klinik mükemmel dışında başka hiçbir yöntemi kabul edemez.

Hastalarımız bizim için herşeyden önce gelmektedir. Bu sebeple SAFİR FUE saç ekimi SMİLE HAİR CLİNİC için standarttır. Kliniğimizde bütün kanallar istisnasız safir bıçaklar kullanılarak açılır. Safir saç ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

4000 Greft Kaç TL?

Saç ekimi, günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen, doğal ve kalıcı sonuçlar sunan bir işlemdir. Ancak, saç ekimi sürecine başlamadan önce, birçok kişi maliyet konusunda bilgi almak ister. Özellikle 4000 greft saç ekimi düşünenler için, “4000 greft kaç TL?” sorusu oldukça yaygındır. Ancak, 4000 greft için belirli bir fiyat yoktur çünkü fiyatlar pakete göre değişir.

Fiyatlandırma Nasıl Belirlenir?

Smile Hair Clinic, Türkiye’nin önde gelen saç ekim merkezlerinden biridir ve deneyimli cerrahlar tarafından yönetilmektedir. Bu cerrahlar, her müşterinin ihtiyacına göre greft sayısına karar verir. Yani, 4000 greft ihtiyacınız olup olmadığına, saç kaybının derecesine, donör alanın yoğunluğuna ve saç tipinize bağlı olarak değerlendirilir.

Maliyet, her müşterinin ihtiyaçlarına ve seçtiği pakete bağlı olarak değişir. Smile Hair Clinic, her müşteriye özel bir yaklaşım benimser ve saç ekimi sürecini herkes için olabildiğince kolay ve konforlu hale getirir. Detaylı bir değerlendirme ve kişiselleştirilmiş bir tedavi planı için Smile Hair Clinic ile iletişime geçin.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.91 out of 5 stars 4534 Reviews on ProvenExpert.com