Trustpilot
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X
Bir dosyayı karşıya yükleyin

Maksimum Dosya boyutu limiti 20 MB

×

Safir Saç Ekimi

Safir Saç Ekimi
05 December 2019

Safir Saç Ekimi

Safir saç ekimi, günümüzde oldukça yeni bir saç ekimi teknolojisi olarak bilinmektedir. Bu nedenle henüz kullanım ağı çok genişlememiş olup, bu alanda kendini yeni tanıtmaya başlamıştır.

Safir Saç Ekimi Nedir?

safir saç ekimi

Safir saç ekimi, bu işlemde doğal saç köklerinden toplanan saç kıllarının uygun bir şekilde ekim alanına yerleştirilmesi için kanalın açılması işleminde kullanılan safir taşı kökenli bir tür olarak bilinmektedir. Cilt üzerinde herhangi bir zarara yol açmayan bu ekim yöntemi, beraberinde birçok avantajı da getirmektedir.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Estetik alanında oldukça yeni bir uygulama olarak bilinen safir saç ekimi, yöntemi uygulanabilirliği ve sonuçları ile birçok farklı avantaja sahiptir. Cilt üzerinde hiçbir dokuya zarar niteliği taşımaması, saç ekimi işlemi sırasında kafa derisindeki kanama sürecinin oldukça az olması, iyileşme sürecinin oldukça hızlı olması gibi etkenler bu yönteminin avantajları arasında yer almaktadır.

Böylelikle günümüzde yavaş yavaş adını duyurmaya başlayan bu yöntemde kolay uygulanabilirlik ve tamamen doğal bir saç görünümü sonucu da bu ekim yönteminin tercih nedenleri arasında yer almaktadır. Her geçen gün talepleri giderek artmakta olan saç ekimi yöntemlerinin giderek çeşitlendiği şu zamanlarda safir saç ekimi yöntemi de başarılı sonuçları ve avantajları ile ön sıralarda yerini almaktadır.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

safir saç ekim uçları

Günümüzde oldukça yeni bir uygulama olarak bilinen safir saç ekimi yöntemi şimdilerde yalnızca saç kökleri için değil bıyık, sakal ve kaş ekimi içinde uygulanabilmektedir. Oldukça pratik bir uygulama stiline sahip olan bu teknik etkili sonuçları ile artık sıklıkla tercih edilmektedir. Uygulanan bu yöntemin özellikleri arasında ağrısız ve acısız olması en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Ucunda gerçek safir taşı bulunan iğnelerin tercih edilmesi de bu yöntemi diğer tekniklerden ayıran en önemli özelliktir.

Safir Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Doğa üzerinde oldukça değerli bir ölçüte sahip olan safir taşı kullanılarak uygulanmakta olan bu safir saç ekimi yönteminin en belirgin özelliği bu değerli taşlardır. Diğer tüm saç ekimi tekniklerinde çoğunlukla farklı maddeler ve enjekte yöntemleri kullanılırken, bu yöntemi yalnızca doğal taşlar yardımı ile yapılmaktadır. Bu kendine has özelliği ile acısız ve ağrısız olarak saç ekimi olanağı sunmakta olan bu yöntemde tamamen sağlık ön planda tutulmaktadır.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Estetik alanında çoğunlukla saçı dökülen ya da seyrek saç yapısına sahip erkeklerde uygulanan bu yöntem oldukça hızlı bir şekilde uygulanan yöntemlerdendir. Öncelikle kişinin ense kökünden alınan doğal saç yapısının alınması işlemi ile başlatılan bu yöntem sırasında özel motor cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar ense de yer alan doğal yapılı saçların yapısına zarar vermeden çoklu halde alımını sağlamaktadır.

Sonrasında saç ekimi işlemi uygulanacak olan bölge tercihi yapılır ve safir peruktan tekniği ile ekim işlemi devam ettirilir. Bu süreçte enseden alınan saç kökleri gerçek safir taşından üretilmiş olan iğne uçları ve özel tıbbi cihazlar yardımı ile üç boyutta açılan kanalların içerisine ekilerek ilgili safir saç ekimi işlemi tamamlanır. Saç köklerindeki dokuya olan zararı sıfıra indiren bu yöntem ile iyileşme süreci oldukça kısa sürmektedir. Ayrıca iyileşme sürecinde oluşacak olan ödem ve yara gibi faktörlerde bu yöntem ile minimum seviyede görülmektedir.

Safir Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Saç ekimi alanında oldukça ün salmış olan FUE tekniği ile ortak yönlü çalışan safir saç ekimi yöntemi öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı temel hususlar bulunmaktadır. Bu işlem öncesinde alanında uzman estetik cerrahi doktoru tarafından yapılan saç muayenesi sonrasında saç ekimi yöntemine karar verilir. Yapılan analizler sonrasında verilen bu karar beraberinde kişinin dikkat edeceği hususları da getirmektedir.

Öncelikle bu saç ekimi yöntemi öncesi tüm saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi kişi sigara ve alkol kullanımını en az bir hafta öncesinden bırakması hususu gündeme gelmelidir. Ayrıca her ne kadar bu yöntemde kanama riski oldukça az olsa da kan sulandırıcı ilaçların kullanımının da bir haftalık süreçte bırakılması talep edilmektedir. Yeşil çay ve kahve gibi içecek türleri de bu saç ekimi işlemi öncesinde tüketilmemesi istenilen içeceklerdendir.

Safir Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Kolay bir iyileşme sürecini beraberinde getirmekte olan safir saç ekimi yöntemi sonrası yine de bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Öncelikle ağrısız bir teknik olan bu yöntemde her ne kadar anestezi etkisi ile o an ağrı hissedilmese de iyileşme süreci için doktorun önerdiği ağrı kesicinin gerektiğinde kullanılması gerekmektedir. Ayrıca kafa derisi üzerinin herhangi bir darbeden korunması ve iyileşme süreci boyunca kolay çıkartılabilir gömlek tarzı kıyafetlerin giyilmesi oldukça büyük önem içermektedir.

Safir Saç Ekimi Fiyatları Nelerdir?

Oldukça değerli bir taşın kullanılması ile uygulanmakta olan bu saç ekimi yöntemi, fiyatlandırma alanında da bu taşın değerinden etkilenmektedir. Günümüzde birçok farklı teknik kullanılarak yapılmakta olan saç ekimi uygulamalarında birçok avantaj sahibi olan bu yöntemde fiyat aralığı yöntemin uygulama alanı, doktor ve estetik merkezi tercihine göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca safir saç ekimi yönteminin sağladığı yoğun saç ekimi avantajı da bu alanda uygulanmakta olan fiyatlandırmalar alanında oldukça etkilidir.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul Hair Transplantation, Hair Restoration Surgery, Hair Transplant , FUE has 4.79 out of 5 stars 147 Reviews on ProvenExpert.com