Tıraşsız Saç Ekimi

Traşsız Saç Ekimi: Senin ve Doktorun Arasında Bir Sır

Tıraşsız Saç Ekimi; Saç seyrelmesi ya da kaybı yaşayan birçok insan traşsız saç ekimi olabileceğini bilmedikleri için saç ekiminden vazgeçmiştir. Popülerliği gittikçe yaygınlaşan traşsız saç ekimi bu yanlış anlaşılmayı yıkmış ve saç problemi yaşayan birçok insan için mutluluk kaynağı olmuştur.

Saç traşı olmak birçoğumuz için büyük bir sorun haline gelebilir. Estetik kaygılar nedeniyle saçlarınızı traş ettirmek istememeniz ya da saç ekimi yaptırdığınızı ifşa etmemeniz tamamen anlaşılır bir durumdur.

Neyse ki traşsız saç ekimi sayesinde hastalar mevcut saçlarını kaybetmeden başarılı bir traşsız FUE saç ekimi yaptırabilirler. Smile Hair, saçlarını kestirmek istemeyen ve saç ekimi operasyonunu açığa vurmak istemeyen hastalarımız için güvenli ve başarılı bir traşsız saç ekimi sağlıyor. 

Traşsız saç ekimi operasyonu olmayı düşünüyorsanız, bu işlemin profesyonel ve etkili bir şekilde yapılması, dikkat edeceğiniz en önemli unsurdur. Saç ekimi, büyük özen ve beceri isteyen bir prosedürdür.

Gelenekselden daha zorlu bir işlem olan traşsız saç ekimi ise çok daha fazla dikkat ve uzmanlık gerektirir. Bu nedenle  başarılı bir traşsız saç ekimi operasyonu, doktorunuzun ne kadar deneyimli olduğuna bağlıdır.

Herkes Traşsız Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Hem erkekler hem de kadınlar saç ekimi için uygundur. Birçok insanın operasyonu gizli tutmak ya da mevcut saçlarını traş etmemek için yaptırma eğiliminde olduğu traşsız saç ekimi giderek daha avantajlı hale gelmektedir.

Özellikle, mevcut saçlarını kaybetmek istemeyen kadınlar arasında traşsız saç ekimi popüler bir seçenektir. Furthermore, because it is more difficult for women to have completely shaved hair, an unshaven hair transplant is a far more popular option among females. 

Diğer bir yandan traşsız saç ekimi ise herkese göre değildir. Şiddetli saç dökülmesi olan hastalar için traşsız saç ekimi operasyonu başarılı sonuçlar getirmeyebilir. Yoğun saç dökülmesi, normalden çok daha fazla sayıda greft gerektirir. Bu nedenle hasta yoğun saç dökülmesi yaşıyorsa traşsız saç ekimi faydalı olmayabilir. Traşsız saç ekiminin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için saçınızı kontrol ettirmenizde fayda var.

Traşsız saç ekimi için ideal aday, hafif saç dökülmesi olanlardır. Traşsız saç ekimi sadece az sayıda greftte yapılabildiğinden, yoğun saç dökülmesi olan hastalara fayda sağlamaz.

Traşsız saç ekimi, saç çizgisi gerilemesi veya temporal (şakak) saç dökülmesi için uygulanan en iyi yöntemdir

Tıraşsız Saç Ekim Operasyonu

Hem erkeklerin hem de kadınların tercihi olan tıraşsız saç ekimi, geleneksel FUE tekniğine oldukça benzemektedir. Tıraşsız saç ekimi ile geleneksel saç ekimi arasındaki tek fark, tıraşsız saç ekiminde hastaların saçlarını kesmek veya tıraş etmek zorunda kalmamasıdır. Bu şekilde donör ve alıcı bölgenizi kapatmanız mümkün olur ve kimse saç ekimi yaptırdığınızı öğrenemez.

Operasyon donör bölgenizin kontrolü sağlanarak ve planlama yapılarak başlar. Doktorunuz planlama aşamasını bitirdiğinde, saç köklerinin alınması için donör bölgenize anestezi uygular. Hastaların saçları traş olmayacağı için sadece sınırlı sayıda saç kökü alınır. Saç alımı tamamlandıktan sonra kanal açımı başlar ve kanal açımından sonra saç ekimi başlar.

Tıraşsız saç ekiminin, saç tedavisine ihtiyaç duyanlar için tamamen başarılı bir ameliyat olduğu kanıtlanmıştır. Tıraşsız saç ekimi operasyon tekniği geleneksel FUE ile benzerlik gösterse de tıraşsız saç ekimi, hastaların saçları tıraş edilmezken saç köklerinin alınması ve kesilmesi zor olduğu için çok daha fazla çalışma gerektirir.

Unshaven hair transplant is proven to be an entirely successful surgery for those in need of hair treatment. Although the unshaven FUE hair transplant operation technique is similar to traditional FUE, unshaven hair transplantation requires much more work because it is challenging to extract and incise hair follicles. In contrast, the patients’ hair is not shaved.

Çok daha fazla özen ve dikkat gerektiren tıraşsız saç ekim operasyonun başarısı doktorunuzun tecrübesine ve becerisine bağlıdır. Hastalarına en iyi saç ekim sonuçlarını vermek için son teknolojiyi ve yeni gelişmeleri takip eden Smile Hair Clinic, Türkiye’de tıraşsız saç ekimi yapan önde gelen kliniklerden biridir.

 

Operasyon sonrası, Traşsız Saç Ekimi

3 Types of Unshaven Hair Transplantation

Eğer hasta fazla miktarda saç dökülmesi yaşıyorsa, tıraşsız saç ekimi için iyi bir aday olmayabilir. 

Hastanın Saç dökülmesine göre çeşitli tedavi seçenekleri vardır. 

1- Traşlı Donör Bölgesi, Tıraşsız Alıcı Bölgesi

Ekim yapılan bölgedeki saçlar tamamen kaybedilmişse, donör bölge  traş edilecektir.

2- Sınırlı Traşlı Donör Alanı

Donör bölgede sadece bir veya iki kısa saç teli tıraş edilir. Sınırlı traşlı donörler, hastaların donör alanlarını gizlemelerine yardımcı olur. Ancak alınabilecek greft sayısı sınırlıdır.

3- Tamamen Traşsız

Tamamen traşsız, hastaların mevcut saçlarını korumalarına olanak tanıyan bir işlem, hastaların kısa sürede toparlanmasına yardımcı olsa da greft sayılarını sınırlar.

Traşsız Saç Ekimi Avantajları

  • Çoğu hasta için en iyi yanı saçınızı tıraş etmenize gerek yoktur. Eğer kısa saç ve ameliyat izleri ile kendinizi rahat hissetmiyorsanız, traşsız saç ekimi sizin için hayat kurtarıcı olabilir.
  • Traşsız saç ekimi, tıpkı normal FUE ekimi gibi doğal görünümlü saçlara sahip olmanızı sağlar.
  • Traşsız saç ekimi sonrasında hastada ciddi ve gözle görülebilir  ameliyat izleri kalmaz. 
  • Traşsız saç ekimi sosyal hayatınızı kesintiye uğratmaz; hasta,  iyileşme sürecini kısa sürede tamamlayabilir. Traşsız saç ekiminden sonra hastanın günlerce evde kalmasına gerek yoktur.

Traşsız Saç Ekimi Dezavantajları

  • Traşsız saç ekiminin başarısı doktorunuza bağlıdır. Bu nedenle hasta seçtiği kliniğin başarısından emin olmalıdır.
  • Traşsız saç ekimi, normal FUE ekimine  göre çok daha uzun sürer. İşlemin süresi greft miktarına bağlıdır. Bu nedenle hasta ameliyat sırasında sabırlı olmalıdır.
  • Traşsız saç ekimi, ileri derecede saç dökülmesi yaşayan kişiler tarafından daha fazla greft ihtiyacı olacağından uygulanamaz.
  • Tıraşsız saçlar nedeniyle bakteri üremesi meydana gelebilir; bakteri ve mikroplardan dolayı kökler zarar görebilir.

Unshaven Hair Transplant Turkey

Son yıllarda Türkiye, dünyanın her yerinden ülkemizi en iyi saç ekimi operasyonunu geçirmek için ziyaret eden insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Hem erkekleri hem de kadınları çeşitli nedenlerle etkileyen saç dökülmesi, gelişen teknoloji sayesinde artık kolayca tedavi edilebiliyor.

İstanbul’da yer alan Smile Hair Klinik, Türkiye’de en yüksek teknoloji ve özverili ekibi ile önde gelen kliniklerden biridir. Türkiye’de traşsız saç ekimi için en iyi yeri arıyorsanız, doğru sayfayı ziyaret ediyorsunuz.

Tıraşsız Saç Ekimi Türkiye internette en çok aranan başlık. Kliniğimiz diğer FUE tekniklerinde olduğu gibi tıraşsız FUE saç ekimi tekniklerinde de başarılı olmuştur. 

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları 2024

Tıraşsız saç ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Saç dökülmesi problemi yaşayan birçok kişi, saç ekimi yöntemlerine başvurur. Ancak, çoğu saç ekimi yöntemi, işlemden önce saçın tamamen tıraş edilmesini gerektirir. Bu nedenle, birçok kişi tıraşsız saç ekimi yöntemini tercih etmektedir. Peki, tıraşsız saç ekimi kimlere yapılır?

İdeal Adaylar

Tıraşsız saç ekimi, özellikle saçlarını tıraş etmek istemeyenler için ideal bir seçenektir. Bu yöntem, iş yaşamında aktif olan ve saç ekimi sonrasında hemen günlük yaşantısına dönmek isteyen profesyoneller, kadınlar ve uzun saçlı erkekler için uygundur. Ayrıca, tıraşsız saç ekimi, saç dökülmesinin belirli bölgelerde yoğunlaştığı kişiler için de uygun bir seçenektir.

Kimler İçin Uygun Değildir?

Tıraşsız saç ekimi, geniş alanlarda saç kaybı yaşayan veya donör alanın yoğunluğu düşük olan kişiler için uygun olmayabilir. Çünkü, bu yöntem, genellikle daha küçük alanlara uygulanır ve donör alanın yeterli yoğunluğa sahip olması gereklidir.

Sonuç olarak, tıraşsız saç ekimi, belirli bölgelerde saç kaybı yaşayan ve saçlarını tıraş etmek istemeyen kişiler için uygun bir seçenektir. Ancak, geniş alanlarda saç kaybı yaşayan veya donör alanın yoğunluğu düşük olan kişiler için uygun olmayabilir. Detaylı bir değerlendirme için Smile Hair Clinic ile iletişime geçin.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.91 out of 5 stars 4534 Reviews on ProvenExpert.com