Operasyon Günü

Operasyon Günü

Operasyon günü geldi çattı! Sizin için özel olan bu günde heyecanlanmanız ve tatlı bir telaşa kapılmanız çok normal. Operasyon günü sizi neler bekiyor? Dönüşümünüzün başladığı bugüne nasıl hazırlanmalısınız? Başarılı ve sorunsuz bir operasyon geçirmeniz ve aklınıza takılan sorular için Smile Hair Clinic bu klavuzu hazırladı! 

Smile Hair Clinic’teki Deneyimim Sırasında Nerede Kalacağım? 

Hastalarımızın nihai konforu öncelikli olduğu için Smile Gentle Care saç ekim sürecinin başından sonuna kadar Smile, hastalarına yardımcı olacaktır. Konaklamanız, operasyon günü gelene kadar Smile operasyon ekibi tarafından 4-5 yıldızlı bir otelde ayarlanacaktır.

Operasyon Günü Smile Hair Clinic’e Nasıl Gidilir?

Hastalarımızın otelden kliniğimize ve klinikten otele olan transferleri Smile ekibi tarafından sağlanacaktır. Bu nedenle, ulaşım konusunda endişelenmenize gerek olmayacaktır!

Klinikte Tercümanım Olacak mı ?

Kliniğimiz neredeyse dünyanın her yerinden hasta ağırladığı için size ana dilinizde nitelikli tercümanlar sağlayarak dil bariyerlerini ortadan kaldırıyor. 

Operasyon Günü Geçeceğim Bütün Prosedürler Hakkında Bilgilendirilecek Miyim?

Smile Misafir İlişkileri Uzmanları, vaka yöneticinizin yanı sıra deneyiminiz boyunca yanınızda olacaktır. Böylece tüm süreç  (ameliyat öncesi ve sonrası işlemler) hakkında hastalarımız bilgilendirilecektir.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen hasta deneyim uzmanınıza ve vaka yöneticinize sormaktan çekinmeyin.

Sizi Operasyona Nasıl Hazırlıyoruz?

  • Öncelikle doktorlarımız operasyon hakkında genel bilgi verirler.
  • Hastalarımız tarafından dikkatle okunması gereken onam belgeleri imzalamaları için hastalarımıza dağıtılır.
  • Operasyondan önce saç ekim “öncesi” fotoğraflarınız Smile fotoğrafçıları tarafından çekilir. 
  • Saç ekim öncesi kan testleri (HIV, HBV, HCV) yapılır ve vital bulgular  (KB, Ateş, Nabız vb.) kontrol edilir. 

Operasyon Kaç Saat Sürer?

Operasyon 6-8 saat aralığında sürebilir. Bu nedenle, operasyon öncesi kahvaltı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Operasyon boyunca sıkılmaktan korkmayın; internet bağlantılı akıllı televizyonlar odalarımızda mevcuttur. Dilerseniz müzik dinleyebilir ya da film izleyebilirsiniz! 

Operasyon Aşamaları

  • Operasyon en kritik aşamalarından biri planlama sürecidir. Bu süreçte doktorlarımız, hastalarımıza istenen doğal görünümü ve en iyi sonuçları vermek için operasyonunuzu planlar. 
  • Hastalarımızın donör bölgesinin kalitesi, yoğunluğu ve boyutu bu aşamada değerlendirilir. 
  • Saç çizgisi konusunda doktorlarımız hastalarımıza rehberlik eder, tavsiyelerde bulunur ve kararlaştırılan saç çizgisini çizer. Saç çizginizle ilgili fikirlerinizi doktorunuzla tartışabilirsiniz. 
  • Operasyon, donör bölgesinden saç köklerinin alınması ile başlayacaktır.
  • Alımdan sonra doktorunuz tarafından kanallar açılır ve süreç implantasyon ile devam eder.

Öğle Yemeği

Smile Hair Clinic, öğle yemeğinizi tercihinize göre sipariş edecektir. Bu nedenle vejeteryansanız veya koşer ya da helal gibi yemekler tercih ediyorsanız bize bildirin.

Operasyondan Bir Sonraki Gün

Operasyondan bir sonraki gün yara bakımı yapmak üzere, alıcı ve donör bölgeyi enfeksiyon ve iltihaplanma açısından kontrol etmek ve bandajları değiştirmek için hastalarımızın  kliniğimize gelmesi beklenir.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.91 out of 5 stars 4441 Reviews on ProvenExpert.com