Manuel Fue Saç Ekimi

Manuel Fue Saç Ekimi, greftlerin tek tek çıkarılarak yapıldığı saç ekimlerinde uygulanan ilk tekniktir. Şu anda kullanılan tüm FUE saç ekimi tekniklerinin atası olarak adlandırılabilir.

Donör bölgeden bir miktar cildin çıkartılarak yapıldığı ve donör bölgeyi yatay olarak boydan boya kesen bariz dikiş izi kalan FUT yöntemine alternatif olarak geliştirilmiştir.

Punchlar parmaklar yardımı ile döndürülerek saçın etrafındaki cildin kesilmesi sağlanır ve greftler elde edilir. Erken dönemlerinde büyük biyopsi punchları kullanılarak gerçekleştirilen teknikte punchlar da zaman içinde modernize olmuş küçülmüş ve bu iş için özelleşmiştir.

Manuel fue saç ekimi en büyük avantajı greftlerin en az zararı görerek çıkarılması söz konusu olduğunda en iyi teknik olmasıdır. Saç ekim cerrahı bütün sürece hakimdir ve her bir greft için dikkatli ve nazik bir şekilde plan yaparak foliküler birimlerin (follicular unit) alımını yapar.

Manuel FUE saç ekimi için yavaş olması bu nedenle de belirli greft sayılarının üzerine çıkılamaması tek dezavantaj olarak söylenebilir.

Az greft sayıları ile tekrarlayan seanslar sonrası mikromotor kullanılarak yapılan saç ekimlerinde elde edilen sonuçlara ulaşılır. Geniş bölgeler için tekrarlayan seanslar yapılması, hastalara yüksek maliyet olarak geri döner.

Mikro Fue Saç Ekimi

Mikro FUE saç ekimi, özelleşmiş motorlar kullanılarak gerçekleştirilen tekniktir. Bu teknikte punchlar, mikro motora bağlı piyasemenin ucuna yerleştirilir. Dönme hızı ve yönü motor üzerinden ayarlanabilir.

Dünyada en sık kullanılan tekniktir, başka bir yöntem tercih etmediğiniz sürece FUE saç ekimi gerçekleştiren klinikler greftlerinizi bu teknikle nakledecektir. 0.6-1 mm çapında punchlar kullanılarak gerçekleştirilen işlem minimal invazivdir. Safir saç ekiminden sonra donör bölgenin iyileşmesi yaklaşık yedi günlük bir sürede tamamlanır.

En büyük avantajı hızlı olması ve bu sayede FUE saç ekiminde yüksek greft sayılarına ulaşabilmesidir. Bu sayede tek seansta daha büyük yüzey alanında daha yoğun sonuçlar elde edilebilir. Hastalar için gereken seans sayısını ve buna bağlı olarak maliyeti ciddi oranda düşürür.

Mikro motor saç ekiminde alım işlemi, manuel FUE kadar kontrollü ve nazik değildir. Alım işlemini gerçekleştiren cerrah tecrübeli değil ise foliküler birimlerin kırık yüzdesi artar. Bu nedenle Smile Hair Klinik’te greftlerin kalitesi ve kırık yüzdesi alım işlemi boyunca gözlenir.

Manuel Fue vs Mikro Fue

FUE saç ekiminde mikro motorların kullanılmaya başlanmasından bu yana hangi yöntemin diğerine üstün olduğu yönündeki tartışmalar sürmektedir.

Smile Hair Klinik tıp dünyasında sıkça kullanılan “Hasta yoktur, hastalık vardır.” deyimine inanmaktadır. Dolayısı ile birçok tekniği başarı ile uygulayan cerrahları hastaların ihtiyacına özel planlama yapmaktadır.

İki yöntemi karşılaştırdığımızda:

  • Aslında iki teknik temelde aynıdır. Manuel FUE daha yavaş ve kontrollü, mikro FUE ise daha hızlıdır. Manuel FUE de alınan greftlerin daha az zarar gördüğü gerçek olsa da, greftlerin hızlı bir şekilde ekilmesinin hayatta akılmı ve kaliteyi etkilediği de başka bir gerçektir.
  • Manuel FUE alınan greftlerin ve donör bölgesinin daha az zarar görmesi konusunda üstündür.
  • Mikro FUE tek seansta nakledilebilecek greft sayısının, manuel FUE ye göre 3 kat daha fazla olabilmesi açısından daha üstündür.
  • Mikro FUE saç ekimleri çok daha az maliyetlidir.
  • Daha az sayıda greft nakledildiğinden donör bölgedeki iyileşme manuel FUE yönteminde daha hızlıdır.
  • Mikro FUE tekniği kullanan bir klinik bulmak kolaydır. Manuel FUE yöntemi kullanan cerrah sayısı azdır.

En İyi Saç Ekimi

En iyi saç ekimi size özel yöntemin FUE saç ekimi cerrahınız tarafından seçilmesi, olası bütün sonuçların tarafınıza anlatılarak oluşabilecek hayal kırıklığınızın önüne geçilmesi ve bu yönde size özel detaylı planlamanın yapılmasıdır.

FUE saç ekimi aynaya baktığınızda kendinizi mutlu hissetmeniz için yaptırdığınız bir işlemdir. En iyi saç ekimi size kendinizi mutlu hissettirendir. Bu amaç uğruna Smile Hair Klinik doktorları size en uygun yöntemi tercih etmenizde yardımcı olacaktır. Kliniğimizde bir çok yöntem başarı ile uygulanmakta olup hastalarımız için en iyi sonuç hedeflenmektedir.

Saç ekimi yaptırmak isteyen, buna yönelik araştırma yapan kişilerin karşılarına bir çok terim çıkmakta olup aslında bu terimler anlam karmaşası yaratarak bu kişileri kendileri için doğru yoldan uzaklaştırmaktadır. En iyi saç ekimi sizin için doğru klinikte yaptırdığınızdır.

Smile Hair Klinikte Manuel Fue

Smile Hair Klinik cerrahları tercih etmeniz durumunda ve belirli bir sayıda greftin sizin ihtiyacınızı karşılayabileceğini düşündükleri durumda saç ekim işleminizi manuel FUE ile gerçekleştirebilirler.

Vaka yöneticilerimiz, doktorlarımıza danışarak doğru seçimleri yapmanıza ve kara karışıklığınızın giderilmesinde size büyük destek olurlar.

Kliniğimizde saç ekimi yaptırmak isteyen her bir kişiye göre operasyon öncesi özel planlama yapılır. Tüm operasyon boyunca elde edilen veriler hasta dosyasına işlenerek gözlenir ve operasyonun planlanan seyrinde gittiğinden emin olunur.

Hayati bulgularınız, periyodik olarak ileri yaşam desteği eğitimi alan ekibimiz tarafından belirli periyotlarda izlenerek güvende olduğunuzdan emin olunur.

Smile Hair Klinik’te operasyon odaları her gün steril edilir ve enfeksiyon riski en aza indirilir.

Uzman ekibimiz ve cerrahlarımız Safir FUE saç ekimi işleminden sonraki tüm süreçte sizi destekleyecek ve her şeyin yolunda gittiğinden emin olacaklardır.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.91 out of 5 stars 4562 Reviews on ProvenExpert.com