Mezoterapi

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi 1952 yılında Fransız doktor Michel Pistor tarafından ağrı tedavisi için geliştirilmiş minimal invaziv bir yöntemdir. Mezoterapi; deriye vitamin, mineral ve aminoasitler ve bazı büyüme faktörlerini içeren özel karışımların enjekte edilmesi yoluyla uygulanan bir tedavidir. Enjekte edilen yerlerde hücre yenilenmesini uyararak etki eder.

Geçen yıllar içinde medikal estetik alanının vazgeçilmez işlemlerinden biri haline gelmiştir. Belirli bölgelerdeki yağ dokusunun azaltılması, selülitlerden kurtulmak, cildi sıkılaştırmak, vücudu yeniden şekillendirmek, leke ve yara izi tedavisi ve saç dökülmelerini önlemek gibi bir sürü uygulama alanı vardır. Her uygulama türüne özel değişik ilaçlar ve formüller kullanılır.

FUE saç ekimi öncesi ve sonrasında mezoterapi

FUE saç ekimi öncesi mezoterapi mevcutta bulunan saçların korunmasında, saç tellerinin kalınlaşmasında, kişinin canlı ve parlak saçlara sahip olmasında ve saç dökülmesi sorunlarının önüne geçilmesinde etkilidir.

Safir saç ekimi sonrasında mezoterapi anjiogenezi (yeni damar oluşumu) hızlandırarak ekilen saçların beslenmesini sağlar. Ekilmiş saç köklerini uyararak saçların şok dökülme sonrası kendini daha hızlı toparlamasıda çok etkilidir. İçerdiği mineral ve aminoasitler sayesinde saçların kalınlığı ve dokusu üzerinde pozitif bir etki yaratır.

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Mezoterapi ilgili alana birden fazla enjeksiyon yapılarak uygulanır. Enjeksiyonlardan önce bölgeye lokal anestezik uygulanır. Her bir enjeksiyonda doktorunuzun belirlediği miktarda karışım cilt altına enjekte edilir.

Mezoterapi Kimler İçin Uygundur?

Saç dökülme sorunu yaşayan, genetik olarak saç dökülmesine yatkınlığı bulunan, diyet sebebiyle ani saç kaybı yaşayan kişilere mezoterapi uygulanabilir ve başarılı sonuçlar alınır.

Ayrıca zayıf ve yıpranmış saçlarından yana şikayetçi olan kişilerde ve saçın geç uzaması gibi durumlarda da mezoterapi etkilidir. Mezoterapi her yaşa uygundur. Otoimmün hastalığı olanlarda tedavisinin aksine güvenle kullanılabilir.

Mezoterapi Kimlere Uygulanmaz?

Emziren kadınlara, kanser hastalarına, şeker hastalarına ve kan sulandırıcı özelliği olan ilaç kullanan kişilere mezoterapi uygulanamaz. Mezoterapi tedavisi almak isteyen hastaların kullandıkları ilaçları, geçirdikleri ya da geçirmekte oldukları rahatsızlıkları mutlaka doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir.

Smile Hair’da Mezoterapi

Smile Hair’da mezoterapi; gerekli sertifikasyonlarını tamamlamış, alanında dünya çapında tanınan hekimler tarafından uygulanır. Hastaların sağlık geçmişi kapsamlı olarak değerlendirilir.

Hasta tüm aşamalar konusunda detaylı olarak bilgilendirilir ve hekimine her zaman ulaşarak tüm sorularını rahatlıkla sorabilir. Sonrasında ise hijyenik bir ortamda konforunuz gözetilerek işlem uygulanır ve doktorunuzun önerileri ile taburcu edilirsiniz.

Mezoterapinin Saçlara Etkisi Ve Faydaları

  • Mevcutta bulunan saçların korunmasında çok etkilidir.
  • Mezoterapi, saça topikal uygulanan bakım yöntemlerine göre çok daha etkilidir.
  • Kepek sorununa karşı uygulandığında başarılı sonuçlar alınır.
  • Saç renginin korunmasında ve beyazlamanın önlenmesinde / geciktirilmesinde etkilidir.
  • Saçlara parlaklık, canlılık ve hacim kazandırır.
  • Saçın ömrünü uzatır.
  • Saç tellerinin kalınlaşmasında ve güçlenmesinde etkilidir.

Mezoterapi işlemi sırasında ağrı çeker miyim?

İşlem öncesinde cilde ağrı kesici ve anestezik özellik gösteren bir krem uygulanarak hastaya maksimum konfor sağlanır.  Yine de hasta kendi ağrı eşiğine göre çok az bir miktar ağrı ve acı duyabilir.

Mezoterapi için kullanılan iğne uçları çok kısa ve incedir.

Mezoterapinin yan etkileri nelerdir?

Mezoterapinin ciddi bir yan etkisi yoktur. Çok nadir olarak ödem ve alrjik reaksiyonlara bağlı kaşıntı şikayetleri görülebilir.

 Safir saç ekimi sonrası kaç kez mezoterapi yaptırmalıyım?

Kliniğimiz safir saç ekimi işlemi sonrası 1. aydan başlayarak ve birer ay arayla işlemde kullanılan ilaca göre değişiklik gösterebilecek ve hekimin uygun gördüğü seans sayısında 8-12 ay süreyle saç mezoterapisi yapılmasını faydalı bulmaktadır.

Yine uygulama sıklığı kişiden kişiye farklılık gösterir. Doğru klinikte, alanında deneyimli ve profesyonel hekimler tarafından uygulandığında tedaviden başarılı sonuçlar alınır.

Mezoterapi Fiyatları 2024

Mezoterapi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bize hemen ulaşın.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.91 out of 5 stars 4545 Reviews on ProvenExpert.com