Trustpilot
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X
Bir dosyayı karşıya yükleyin

Maksimum Dosya boyutu limiti 20 MB

×

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi son dönemde saç ekimi merkezlerinde çokça talep gören bir işlemdir. Kadınlar kaşlarına binlerce yıldır özen göstermekte ve ilgilenmektedir. Etkileyici ve kusursuz bakışlara sahip olmak günümüzde hem kadınlar hem de erkekler için büyük önem arz etmektedir. Ağırlıklı olarak kadınlar olmak üzere, erkeklerin de ilgi gösterdiği bu işlem gün geçtikçe daha çok ilgi görmekte ve detayları öğrenilmek üzere uzmanlara başvurulmaktadır.

Kaş ekimi operasyonuna başvuruların artmasının birden fazla sebebi vardır. Estetik kaygıların yanı sıra, ne yazık ki bazı hastalıklar, ilaç tedavileri, yanlış makyaj uygulamaları kaşların seyrelmesine ve şekil bozukluğuna yol açabilir. Seyrek kaşlar daha önce makyajla telafi edilmekte idi. Günümüzde ise kişinin yüz ifadesi üzerinde etkili olan kaşların görünümü, bu yolla kusursuz ve etkileyici şekilde tasarlanabilmektedir. Lokal anestezi altında, FUE tekniği kullanılarak kulakların arka kısmından alınan ince greftler, kaşlara transfer edilir.

Kaş ekimi kolay ve birkaç saatlik bir işlemdir; kişinin hep istediği estetik görünümlü kaşlara sahip olması sağlanır. Kaşlarıyla ilgili sorun yaşayan bazı kişilerin başvurduğu dövme yaptırma yöntemine göre çok daha doğal, güzel bir görünüm sağlar. Doğru bakım uygulandığında ise kalıcı bir çözüm olma özelliği taşır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi operasyonu aslında saç ekimi işlemi ile birebir aynıdır. Transfer edilecek greft miktarı az olduğu için daha kısa (2-3 saat) sürer. Lokal anestezi eşliğinde yapılır. Hastaya alım ve ekimden önce olmak üzere iki kez lokal anestezi uygulanır. Anestezi işlemi sırasında minimal bir ağrı hissedilse de, uygulandıktan sonra hasta hiçbir şekilde ağrı hissetmez. Bu da hastanın operasyon esnasında hiçbir şey hiseetmeden konforlu bir biçimde kök transferinin sağlanmasına yardımcı olur.

Konsültasyon işlemi sırasında öncelikle doktorlarımız hastanın kaş ekimi operasyonundan beklentisini dinleyerek, kendi tecrübelerinden de yola çıkarak hastayı mutlu edecek optimum çözüme ulaşmaya çalışır. Konsültasyon sonrasında, hastanın yüz hatlarına en uygun kaş şekli belirlenir ve buna uygun greftt sayısı hesaplanır. Donör alana yapılan anestezi sonrasında bu bölgeden ihtiyaç olacak sayı kadar greft alınır. Daha sonra ekim yapılacak bölgeye lokal anestezi yapılır ve greftler bu bölgeye safir bıçaklarla insizyon yapılarak ya da DHI yöntemi ile transfer edilir. Operasyondan sonra hastanın uygulaması gereken bakım ve tedavi talimatları hastaya anlatılarak, pansumanı tamamlanarak taburcu edilir. Operasyondan bir gün sonra hasta evde dinlenirken, bir sonraki gün tekrar kliniğe davet edilerek kontrolleri gerçekleştirilir. Kaşların adaptasyon süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1-2 sene arasında sürmektedir.

Kaş Ekim Fiyatları

Kaş ekimi çok basit ve kısa süren bir operasyon olarak değerlendiriliyor olsa da yüzümüzde yarattığı estetik görüntü ve ifade nedeniyle uzman eller tarafından yapılıyor olması büyük önem taşımaktadır. Günümüzde kaş ekimi fiyatları en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kimi klinikler kök başı fiyat hesaplama yöntemi kullanırken bazı klinikler ise operasyon üzerinden greft sınırlaması olmaksızın işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Smile Hair Clinic’te yapılan kaş ekimi işlemi hakkında hızlı bilgi almak için https://www.smilehairclinic.com/kas-ekimi/ adresinden formumuzu doldurarak en kısa sürede hasta temsilciniz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Uzman hasta sorumlunuz size aynı gün içinde en kısa sürede ulaşarak operasyon detayları ve fiyatlar hakkında yardımcı olacaktır.

Kaş Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Kaş ekimi operasyonu, bu operasyona ihtiyaç duyabilecek herkese uygulanabilir. Aşağıdaki sebepler günümüzde kaş ekimi operasyonu talebinde bulunanların en yaygın sebepleri arasında yer almaktadır.

  • Kaşlarının görünümünden memnun olmayan, kaşlarında seyreklik olanlar: Kaş şekli ve seyrekliği genellikle genetik bir faktör olmakla birlikte uygulanan yanlış kaş alımı işlemleri vb. Uygulamalar sonucu da oluşmuş olabilmektedir.Kaş ekimi bu sorundan şikayet eden hastalarımız için kalıcı çözüm olacaktır.
  • Kaş dökülmesi sorunu yaşayan kişiler: bazı hastalıklar, ilaç tedavileri, yanlış makyaj uygulamaları kaşların dökülmesine sebep olmaktadır. 2-3 saat sürecek olan kaş ekimi operasyonu ile birlikte hasta bu sıkıntısında kalıcı olarak kurtulacaktır.
  • Kaza ve yaralanmalar sebebiyle kaşlarını kaybedenler: Maalesef hastalarımızın geçirdikleri bazı kazalar ve bu kazalardan kaynaklı yaralanmalar sebebi ile kaşların görüntüsünde kalıcı bozukluklar oluşabilmektedir. Bu sorunu gidermenin en doğal yolu yine kaş ekimidir. Kaş ekimi sayesinde kaybedilen kaşlar geri kazandırılırken, kaş bölgesinde oluşmuş yara izleri de örtülebilmektedir.

En İyi Kaş Ekimi Merkezleri

En iyi kaş ekimi merkezlerine karar vermeden önce kişinin yapması gereken en önemli şey kaş ekimi operasyonunu gerçekleştirecek olan hekimin özgeçmişini araştırmasıdır. Konusunda uzman bir cerrahı tercih ediyor olmak çok önemlidir. Bu konuda titiz bir çalışma yapılması gerekmektedir. Hekim hakkında bilgi sahibi olduktan sonra bir diğer önemli konu ise hasta yorumları olacaktır. Hastaların bir klinik hakkındaki yorumları, hastanın hem hekimden hem de genel olarak kliniğin sunduğu hizmetten memnun olması doğru klinik seçimine bir adım daha yaklaştığınız manasına gelmektedir.

SMILE HAIR’DA KAŞ EKİMİ

Smile Hair Klinik, hastaya gerçekçi sonuçlar vadeder. İşlem öncesi planlama konusunda uzman doktorlarımız ve hastalarımız tarafından beraber yapılır.

Kaş ekimi, kişinin ifadesini ve görünümünü doğrudan etkileyecek bir işlemdir. Bu nedenle hassasiyetle ve bu alanda tecrübeli hekimlerce yapılması çok önemlidir. Smile Hair’ın profesyonel ekibi bugüne dek gerçekleştirdiği yüzlerce kaş ekim operasyonu ile pek çok hastanın sağlıklı, estetik ve doğal görünümlü kaşlara sahip olmasını sağlamıştır. Siz de kaş ekimi detayları ve fiyatları için kliniğimize başvurunuz.

 

 

Teklif Al
Smile Hair Transplant Clinic Istanbul Hair Transplantation, Hair Restoration Surgery, Hair Transplant , FUE has 4.79 out of 5 stars 188 Reviews on ProvenExpert.com