Afro Saç Ekimi

Afro Saç Ekimi

Afro saç ekimi işleminin klasik saç ekimine göre daha karmaşık ve zorlu olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, afro saç tipine sahip olan ve saç dökülmesi yaşayan kişiler afro saç ekimi için şüpheleri olabilir; afro saç tipinde saç ekiminin işe yarayıp yaramayacağınan emin olamayabilirler. Zihninizi bu şüphelereden arındırmanıza yardım edelim! 

Afro saç ekimi daha karmaşıktır ve klasik saç ekimlerinden farklıdır. Bu, afro insanların sahip olduğu saçların anatomisinden kaynaklanmaktadır. Kalın, sert, kıvırcık ve dağınık görünen saçlar afro saçın özelliklerindendir.

Afro saçların kıvırcıklığı sadece kafa derisinin yüzeyinde değil aynı zamanda derinin altında da bulunur. Bu da titiz bir çalışmanın yanı sıra deneyimli bir cerrah ve cerrahi ekip gerektirir.

Afro saç ameliyatın gidişatını nasıl etkiler: 

Afro saç tipi düz saça göre daha karmaşıktır!

Bu nedenle:

  • Saç köklerini bulmak ve çıkarmak daha zordur.
  • Doktorlardan çok daha titiz bir çalışma beklenir.

Afro saç ekimi düzl saç ekimine göre  daha hassastır ve operasyonun tamamlanması daha fazla zaman alır. Afro saç ekimi, klasik saç tiplerine göre daha az greft gerektirir ve normal saçlar kadar yoğun değildir. Ancak afro saçlar, kıvırcık dokusu sayesinde çok daha yoğun görünebilir! 

Afro Saç Ekimi İçin En İyi Teknik Hangisidir?

Afro saçlara sahip olan erkekler genellikle operasyon günü hangi tekniği kullanmaları gerektiğini araştırırlar. Saç ekimi adayları için birçok seçenek bulunmaktadır. FUE saç ekimi operasyonu bu tekniklerden en popüler olanıdır. FUE saç ekimi tekniği, tüm saç tipleri için kalıcı ve başarılı çözümler sağlayabilir.

Ancak, ne tür saçlara sahip olduğunuzu anlamak ve hangi tedaviyi uygulamanız gerektiğini görmek için analiz etmek her zaman daha iyidir! Her hastanın ayrı bir saç tipi olduğunu unutmayın; kimse analiz etmeden önce hangi yöntemin en iyi olduğunu bilemez!

Afro Saç Tipleri

Afro Kıvırcık Saç

 

Cildin altında da kıvırcık afro saç tipidir. Önemli ve kabarık kıvrımlara sahip olabilir; “S” veya “Z” şeklindedir. Bu hacimli saç tipi de zarar görmeye meyillidir. Bu nedenle, muazzam hacimli kıvırcık afro tipi bir saç ekimi daha karmaşık ve zahmetli bir tedavi olabilir.

Afro Dalgalı Saç

Dalgalı afro saç, kıvırcık afro saç tipine göre daha az hacimlidir. Daha hızlı şekillendirilebilir ve saç ekimi işlemi kıvırcık afro saçlara göre daha kolay yönetilir. Kıvırcık afro saç tipine göre daha kolay ele alınabilen bir saç türüdür. Planlama ve cerrahi yaklaşım daha basittir.

Afro Düz Saç

Düz afro saçlarınız varsa, saçınızın bakımı kolaydır! Düz afro saçın kıvırcık veya dalga deseni yoktur. Bu saç tipinin kıvrılması zordur. Bu yüzden daha dayanıklıdır. Klasik saç tiplerine yapısal olarak yakın olan bir saç türüdür. Yani planlama ve cerrahi yaklaşım normal saç tipine çok benzer.

Afro Kinky Saç 

 

Kinky saçın burulma bükümü olduğu için genellikle çok kırılgan ve yüksek yoğunlukludur. Çok sıkı kıvrımlara sahip Kinky Afro saç zarar görmeye daha yatkındır. Eğer Kinky Afro saça sahipseniz endişelenmeyin! Kinky afro saç karmaşık bir yapıyo sahip olabilir ancak bu başarılı bir saç ekimi operasyonu yaptıramayacağınız anlamına gelmiyor.

Kinky Afro saç ekimi için uygulanan teknikler klasik saç ekimi için uygulanan tekniklerle neredeyse aynıdır. Dikkat edilmesi gereken bazı teknik yönler vardır ve tecrübeli bir ekip bu noktaları çok iyi bilmelidir. 

 

 

Sıkça Sorulan Sorular 

Saç Ekimi Afro Saçlarda İşe Yarar mı?

Afro saçlara sahip olduğunuz için saç ekimi için iyi bir aday olmadığınız gibi bir düşünceniz olmasın. Afro saçlı pek çok erkek saç ekimi yaptırmış ve iyi sonuçlar almıştır. Smile Hair Clinic, lider teknolojisi, deneyimli cerrahları ve cerrahi ekiplerinin yardımıyla afro saç ekimini başardı! Saçınız ne kadar kıvırcık, dalgalı ya da kinky olursa olsun, biz bunu halledecek deneyime ve uzmanlığa sahibiz!

Afro Saçlarda FUE Çalışır mı?

Afro saç tipi (kıvırcık, dalgalı veya kinky saç) daha zorlu bir saç ekimi tipiydi. Saçların anatomik varyasyonları nedeniyle, saç ekimi ameliyatı sırasında onları çıkarmakta zorlandık. Neyse ki, tüm bu yönler geride kaldı.

FUE’deki (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu/Eksizyon) gelişmeler sayesinde, afro saçlı olanlar için saç ekimi daha erişilebilir hale geldi, daha iyi sonuçlar ve daha yüksek hayatta kalma oranları ile.

Smile Saç Ekim Kliniği’nin Afro Hastası, Mohammad’s Hair Transplant Journey’i görmek için linke tıklayabilirsiniz.

Afro Saç Ekimi Fiyatları 2024

Afro saç ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.94 out of 5 stars 4561 Reviews on ProvenExpert.com