Dr. Ali Osman Soluk

Saç Ekimi Cerrahı, M.D. Medikal Estetik Hekimi

Dr. Ali Osman SOLUK Smile Hair Clinic’te görevini yürüten, hastalar ile saç ekimi ve tedavisi konusunda  deneyimini paylaşan ve onlara yol gösteren başarılı bir saç ekimi cerrahıdır. İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Hali Osman SOLUK, tıp kariyerine İstanbul Büyükşehir Belediye’nde başlamış, burada Evde Sağlık Hizmetleri’nde saha hekimi olarak çalışmış ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İSPER’de uzun süre üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında İstanbullulara belediye tarafından sunulan çoğu sağlık hizmetinin yürütülmesinde yönetici olarak katkı sağlamıştır.

Bu dönemde Türkiye’de sağlık turizminin gelişmesi ve ülke tanıtımı için ulusal ve uluslararası birçok fuara ve UCLG Sağlık Komitesi ile birçok uluslararası toplantıya katıldı.

Kendini geliştirme arzusu ile eğitimi hep ön planda tuttu. Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Ayrıca iş hayatına devam ederken Adalet bölümünü bitirdi.

Çalışmaya olan hevesi onu işyeri hekimi ve acil servis doktoru olarak birçok sağlık kuruluşu, sağlık profesyoneli ve hasta ile buluşturdu.

Yeni şeyler öğrenme arzusu onu saç ekimi ve saç tedavilerine yönlendirdi. Esteworld’de 2 yıl süresince saç tedavileri alanında, saç lazeri, PRP, kök hücre, Acell PRP ve medikal saç tedavisi konularında yüzlerce hastaya yardımcı oldu.

Sağlık alanındaki gelişmeleri takip etmekten keyif alan Dr. Ali Osman ozon tedavisi konusunda eğitim aldı.

Dr. Ali Osman, profesyonel yaşamının dışında, eşi ve 2 çocuğu ile vakit geçirmekten keyif almaktadır.

Dr. Ali Osman, sinemaya gitmekten, kitap okunmaktan ve saat ve dolmakalem gibi kendisine büyük zevk veren hobileri ile ilgili araştırma yapmak ve onları koleksiyonuna katmaktan büyük keyif almaktadır. Arabalar ile ilgili tutkusu onun yıllardır takip ettiği bir hobiye dönüşmüştür.

Dr. Ali Osman Soluk ile yapılan kısa bir ropörtaj:

Temel prensibiniz nedir?

Yaptığım işte en iyi olmaya çalışmak. İşim ile ilgili güncel bilgilere sahip olmak için araştırmak.

Klinikteki çalışma tarzınız nedir?

Mükemmeli yakalamaya çalışmak. Hasta memnuniyetini ilk hedef olarak koymak.

Hangi burçsunuz?

Aslan burcu.

En sevdiğiniz parfüm hangisi ve neden?

Kirke. Kokunun kalıcılığı ve notaları çok etkileyici.

En sevdiğiniz başucu kitabı hangisi ve neden?

Da Vinci Şifresi. Aksiyon, macera kitapları hep en sevdiğim tür olmuştur. Bu kitapta tarihi yer tasvirleri ve anlatım stili, anlatılan yerleri görmeyenlerin bile hayalinde, o yerleri sanki görmüş gibi hissetmelerine neden oluyor. Yazar bu konuda çok başarılı. Yüzüklerin Efendisi Serisi ve Sherlock Holmes kitapları da sevdiğim kitaplardır. Paulo Coelho’nun kitaplarını da ilgi ile takip ediyorum.

Ziyaret ettiğiniz en ilham verici şehirler nerelerdi?

Beni en çok etkileyen şehirler Barcelona ve Dubai olmuştur. Birinin geçmiş ve günümüzü birleştiren mimarisi ile her ulustan insanın yaşadığı ve tatilini geçirdiği bir şehir olması, diğerinin ise çölden insan eliyle oluşturulabilecek en güzel binalar ile süslenerek, tüm dünya için bir cazibe merkezi haline dönüştürülmesi beni etkiliyor.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.91 out of 5 stars 4441 Reviews on ProvenExpert.com