Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, Geçmişten günümüze saç, hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir faktör olmuştur. Saçların seyrek veya gür oluşuna göre kişinin özgüven seviyesi de azalmakta veya artmaktadır.

Ayrıca sağlıklı bir saç, günümüzde, karşı cinse karşı çekici ve güçlü görünmenin de bir yolu haline gelmiştir. Bu yüzden saç kaybı, özellikle son yıllarda, özgüven kaybına ve psikolojik bir takım sıkıntılara da sebebiyet vermektedir. Saç ekimi fiyatları hakkında bilgi için hemen bizimle iletişi geçin.

Alopesi, yani saç dökülmesinin birden fazla nedeni olabileceği gibi saç ekim İstanbul ile tedavisi gerçekleştirilebilecek formu androgenetik alopesi olarak adlandırılmaktadır. Son dönemde tekniklerin ve teknolojinin de gelişmesi ile birlikte mikro cerrahi aletlerle doğala en yakın saç ekim sonuçları alınabilmektedir.

Ülkelere Göre Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Türkiye € 2,390 – € 3,290
Saç Ekimi İngiltere (İngiltere) € 6,690 – € 31,500
Saç Ekimi Amerika Birleşik Devletleri € 11,300 – € 26,200
Saç Ekimi Almanya € 6,100 – € 13,200
Saç Ekimi İspanya € 5,700 – € 15,500
Saç Ekimi Fransa € 7,500 – € 15,700
Saç Ekimi İrlanda € 6,700 – € 23,000

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

En basit anlamda saç ekimi; ense bölgesinde yer alan donör bölgesinden toplanan saçların seyrelmiş veya saçsız kalmış bölgelere transfer edilmesidir. Saç ekim doktorları ve teknisyenleri tarafından operasyon odasında gerçekleştirilen, ortalama 6 ila 8 saat arasında süren bir operasyondur.

Genel olarak güncel fiyat seçeneklerinde 25.000 ila 45.000 aralığında saç ekimi ücretleri bulunmaktadır. Saç ekimi uygulamaları arasında yer alan 5000 greftlik saç ekimi fiyatı kişinin saç yapısına ve istenilen sıklığa göre değişmektedir.

Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekim işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti. Şimdi sıra saç ektirme sonrası dikkat etmeniz gerekenlere geldi. Saç ekim işleminden sonra ekilen saçların bölgeye uyum sağlaması ve tam olarak uzaması için tam olarak 12-18 aya ihtiyacınız olacak.

Özellikle ilk 3 ay, sonuç ile alakalı pek fazla bir şey göremeyeceğiniz, aksine ekilen saçların da döküleceği bir sabır süreci şeklinde geçecektir. Bu esnada tabiki hastalara da bir takım sorumluluklar düşmektedir.

Başarılı bir ekim sürecinin yüzde ellisi ekim süreci iken diğer yarısı ise başarılı bir operasyon sonrası süreçtir. Olabildiğince az sigara içmek, doğal ve faydalı ürünler tüketmek, kimyasal içerikli şampuanlar kullanmamak, saç kaybı tedavisini destekleyici vitaminler ve besleyici bakım ürünleri kullanmak saçlarınızın güçlenmesine ve kaliteli olarak uzamasına olanak sağlayacaktır.

Unutmayalım ki saç ekim sonuçlarında yaşanan memnuniyetsizliklerin büyük bir bölümü başarılı bir ekim sonrası iyi bakılmayan saç köklerinin büyümemesinden kaynaklanmaktadır. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi, operasyon sonrası bakım en iyi sonuçları almanız için çok önemlidir.

Smile Hair Clinic operasyonunuzun hemen ardından tarafınıza bu süreçler hakkında bir eğitim sunumu gerçekleştirip tarafınıza destek olmaktadır. Ayrıca paketiniz içerisinde yer alan operasyon sonrası bakım çantasının içerisinde bulunan kitapçıkta da konu hakkında detaylı bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Saç Ekim Operasyonuna Hazırlık

Tebrikler, saç ektirme olmaya karar verdiniz. Artık hangi teknik ile hangi klinikte operasyon olacağınız netleşti.

Saç Ekim Temel Aşamaları

Tüm hazırlıklarınız tamam, operasyon gününüz geldi ve saatinde klinikte oldunuz.

Peki ya hazırlık süreciniz? Gerçekten kendinizi operasyon sürecine hazırladınız mı?

Aşağıdaki konulara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

 • Lütfen kafanıza takılan tüm soruları sorduğunuza ve net cevaplar aldığınıza emin olunuz.
 • 7 gün önce sigarayı ve asprini; 3 gün önce kafein, yeşil çayı ve alkolü bırakınız.
 • Operasyon gününüze karar verirken en azından sonraki 3 gün dinlenebileceğiniz bir döneme denk getiriniz.
 • Operasyona geleceğiniz gün iyi bir kahvaltı yaptığınıza emin olunuz. Eğer operasyonunuz öğleden sonra ise hafif bir menü tercih ediniz
 • Mutlaka önden düğmeli bir gömlek veya fermuarlı bir sweatshirt giyiniz. Boğazlı kazak, kafanızdan geçirerek giymek zorunda kalacağınız kıyafetler tercih etmeyiniz. Bu, şaç köklerinizin zarar görmesine neden olabilir.
 • Mutlaka size belirtilen saatte klinikte olunuz.

Peki şimdi sizi neler bekliyor?

3 aşamadan oluşan bu süreci “ Saç Ekim Temel Aşamaları” başlığı altında topladık.

Ön hazırlık Aşaması: Klinik kapısından girmeniz ile lokal anestezi işlemine başlama aşamasına gelene kadar olan süreçleri ön hazırlık aşaması olarak adlandırabiliriz. Sırası ile aşağıdaki adımlar uygulanmaktadır.

 • Kan Testi: Sürecin ile adımı olan kan testi hastanın operasyon olmasına engel bir hastalığı olup olmadığını tespit etmek için gerçekleştirilen adımdır. Kan alımı işlemi maksimum 1 dakika sürecek olup, kan testi sonucunuz da; siz de doktorlarımızın sizler için hazırlamış olduğu süreç bilgilendirme sunumunu dinlerken çoktan çıkmış olacaktır. Sunumun ardından kan testi sonucunuzu öğrenerek, sürece etkileyecek bir engel olmaması halinde işleminize kaldığınız yerden devam edeceksiniz.
 • Greft Kalitesi ve Süreç Bilgilendirme Sunumu: Türkiye’de sadece Smile Hair Clinic doktorları tarafından gerçekleştirilmekte olan bu sunum, siz hastalarımızı bu sürece hem psikolojik olarak hazırlarken, hem de tarafınıza ekim süreçleri ve greft kalitesinin başarı oranlarını ne şekilde etkilediği hakkında detaylı bilgiler verilerek süreç ile ilgili gerçekçi beklentilerde olmanız sağlanmaktadır. Gerek reklamlar, gerekse internet ortamında hastalara sunulan gerçeği yansıtmayan sonuçlar ve yanlış yönlendiren pazarlama amaçlı bilgiler yüzünden hastalarda oluşması muhtemel yanılgı ve beklentilerin de böylelikle ortadan kalkması amaçlanmaktadır.
 • Saç Ekim Planlanlaması: Sizden sorumlu olacak doktorunuz ile gerçekleştireceğiniz bu görüşmede; öncelikle tarafınızın beklentileri dinlenecektir. Daha sonra talebinize istinaden bu beklentinin teknik bilgi doğrultusunda gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğine veya ne kadarının gerçekleştirilebileceğine dair uygulanabilecek diğer alternatifler size doktorunuz tarafından hem sözlü anlatılacak, hem de çizimlerle siz değerli hastalarımıza sunulacaktır. Hasta ve doktorun buluşacağı ortak payda saç ekim istanbul tasarımınızın son hali olacaktır. Tasarımınız gerçekleştikten sonra kararlaştırılan alım sayısına istinaden, bu saçların bölgelere dağılım şekli belirlenecektir. Ardından saç traşınız gerçekleştirilerek tarafınız lokal anestezi işlemine hazır hale getirilmektedir. Bu esnada kıyafetleriniz odanızda bulunan, tamamen size özel tahsis edilen dolaplara yerleştirilirken, tarafınıza hasta önlüğü giydirilir.
 1. Lokal Anestezi İşlemi : Türkiye operasyonları lokal anestezi işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Hasta operasyon süresi boyunca uyanıktır. Bölgesel hissizlik yaratan lokal anestezi işlemine başlarken sadece ilk birkaç enjeksiyonda ufak bir yanma hissiyatı yaşanma ihtimali varken, geri kalan işlem esnasında hasta hiçbir ley hissetmemektedir. Lokal anestezinin etki etme süresi her hastada farklılık göstermekle birlikte, yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir.
 2. Saç Ektirme Operasyonu : Saç Ekim operasyonu 3 ana fazdan oluşmaktadır.
 • Alım İşlemi : Geçmiş dönemlerde Manuel Punch FUE Yöntemi ile manuel şekilde toplanan greftler teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yerini Mikromotor FUE Yöntemi ile alıma bırakmıştır. Çok daha gelişmiş ve yeni bir yöntem olan Mikro Motor FUE yöntemi ile alım, ilk faz olan alım işleminin çok daha fazla greftin tek bir seansta ve hızlıca alınmasını sağlamaktadır. Alımı gerçekleştirilen greftler, pen-set adı verilen medikal bir alet sayesinde toplanarak ekime hazır hale getirilmek üzere köklerde bulunan saç miktarına göre gruplara ayrılarak dizilir ve dokuların dışarıda beklediği süre boyunca canlı kalabilmesi için koruyucu sıvı içerisinde bekletilir.<br>
 • Kanal İşlemi : Saç ekimde önemli faz kanal açma işlemidir. Saç ektirmenizin doğallığını etkileyecek çok önemli bir faktördür. Alım aşamasında toplanan greft sayısı, açılacak kanal sayısını da belirlemektedir. Kanal açma işlemine geçmeden önce hastanın ağrı hissetmemesi adına alıcı bölgeye de lokal anestezi işlemi uygulanmaktadır. Açılacak kanalların açısı ve derinliği sonucunuzun doğallığını doğrudan etkilecek bir faktör olduğundan konusunda uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. 1 yıl sonra alacağınız sonucun doğallığı doğrudan bu faz ile alakalıdır. Smile Hair Clinic doktorlarının sektörel tecrübesi alacağınız doğal sonuçların garantisi olacaktır.
 • Ekim İşlemi : İlk ve ikinci fazın tamamlanmasından sonra üçüncü ve son faz olan ekim işlemine başlanacaktır. Ekim işlemi hastada bulunan kök sayısına bağlı olarak artabileceği gibi, hastanın genel durumu, kanamasının azlığı veya fazlalığına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Saç kökleri kanallara özenle yerleştirildikten sonra operasyon işlemi tamamlanmaktadır.

3000 adet greft saç ekim ne kadar?

Saç ekimlerinde genel olarak 3000 greft saç ekim ortalamasında işlem yapılır ve 3000 greft yaklaşık olarak 7500 saç teline eşittir. Çoğu saç ekim merkezi sadece 3000 greft saç ekim yapar ama hastaya sonuçlarını 7500 saç teli saç ekim yaptık diye sunmaktadır.

3000 greft saç ektirmek ne çoktur nede azdır bu yüzden saç ekimlerinde 3000 greft üzerinden fiyat hesaplamaları yapılıp ekim düşünenlere bu şekilde saç ekim fiyatı sunumu yapılmaktadır. Bazı saç ekim merkezleri 3000 greftten fazla saç ekim yapılamayacağını hatta 3000 greftten fazla saç ekim yaptık diyen merkezlere inanılmasın gibi asılsız reklamlar yapmaktadır.

Gelişen saç ekim teknolojileri sayesinde donör alanda saç kökü sağlığı iyi ise bir kişiye 7000 grefte kadar saç ekim yapmak mümkündür. 7000 greft saç ekim yaklaşık olarak 17.500 saç teline denk gelmektedir. Fakat 7000 greft alımı yapmak ve ekimini yapmak hiçte kolay bir işlem değildir.

Saç ekimlerinde greft hesaplamsı ile saç ekim fiyatı sunan saç ekim merkezleri genel olarak mümkün olsa dahi 3000 greft saç ekim yapmakta ve yaptıkları bu 3000 greft saç ekim için yaklaşık olarak 9000 tl ile 15000 tl arasında fiyat sunmaktadırlar. Tam saçları dökülmüş kişilerde ekim yapılan 3000 greft kesinlikle yeterli olmayacağı gibi 2 veya daha fazla saç ekim seansı yaptırmak zorunda kalabilirler.

25,000 TL ile 40,000 TL aralığındadır.

Smile Hair Clinic kendi kliniğinde ve kendi ekibiyle güvenilir bir saç ekimi merkezidir. 5000 greft saç ekimi operasyonunun fiyatı 25,000 – 40,000 TL civarındadır.

1 greft kaç saç teli eder?

Saç kökleri greftlerle birlikte saç köklerinde bulunur. Bir greft yaklaşık 2 ile 3 adet saç teline eşittir. Örnek olarak 2000 greft dediğimiz zaman yaklaşık olarak 4000 greft veya 6000 greft saç kökü anlamına gelir.

1 greft saç ne kadar?

Greft Hesaplama ; Ekim yaptırmak isteyen kişilerin karşısına her yerde çıkan terimlerden biri greft’tir.Greft hesaplama saç ekim işleminin doğru yapılabilmesi için gerekli olan önemli bir unsurdur. Saç ekim fiyatlandırması da tamamen greft sayısına göre belirlenmektedir

Greft saç kökü demek değildir. Saç kökleri ile birlikte az miktarda deri parçasının da bulunduğu alanin adıdır. Bir greftte yaklaşık olarak 2-3 adet saç teli vardır. Örnek vermek gerekirse, 2000 greft, 4000-6000 saç kökü anlamına gelir.

Saç ekimnden önce greft hesaplaması uzman doktorlar tarafından yapılarak kişinin kaç grefte ihtiyacı olduğu belirlenir. Daha sonra başın arkasında, iki kulak arasında bulunan donör bölgeden bu miktarı karşılayacak greft alımı yapılır ve kel bölgelere transferi gerçekleştirilir.

Greft hesaplamasının doğru yapılması bir takım etkenlere bağlıdır. Bunların başında greft alımı yapılacak bölgedeki greft miktarı donör bölgenizin yeterliliğine bağlı olması gelir. İyi bir saç ekim için donör bölgede yeteri kadar saç bulunması gerekir.

1 greft ne demek?

Greft içeriğinde deri ve saç kökleri bulunduran bir yapıdır. Genelde greft denince saç kökü anlaşılır ancak ikisi aynı şey demek değildir. Bir adet greft bünyesinde 1 ila 4 adet saç kökü bulundurabilir. Greft içerisinde bulunan deri oranı saç kökü sayısını belirler.

Yine aynı şekilde kişinin saç teli ve baş derisi yapısı greft alımında ve hesaplamasında belirleyici bir etkendir.

Saç ekim kaç yıl dayanır?

Saç ekimi operasyonu 6-8 saat arasında sürmektedir ve bu süreçte hasta hiç acı hissetmeden konforlu bir şekilde operasyonun bitmesini beklemektedir. Saç ekim operasyonunun ardından hastalar 10 günde tam olarak iyileşir. Saçlar ekimden 1 yıl sonra tam olarak istenilen görünüme kavuşur.

Saç ekimi kesin çözüm mü?

Evet! Saç ekimi kelliği kesin çözümdür. Bitkisel bir tedavi yöntemi değildir ve tamamen cerrahidir. Kişinin kendi kıl ve saç kökleri kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir.

Saç Ekimi Fiyatları 2023

Dünya’da en yaygın fiyatlandırma şekli olan greft başına fiyat verme işlemi günümüzde Türkiye’de pek yaygın değildir.

Saç ekimi fiyatları genelde operasyon başı paket fiyatlar şeklinde sunulmaktadır. Bu fiyatlar da klinikten kliniğe paketin detayına ve verilen hizmetin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Saç ekimi fiyatları bir hasta için de en ideal olacak seçimse, bir piyasa araştırması yaparak birbirine yakın fiyatlardaki paketlerden detayları ve servis kalitesi en yüksek olanı seçmesi olacaktır.

Eğer fiyat ortalamanın çok altında veya çok üzerinde ise konuya temkinli yaklaşmak daha doğru olacaktır.Saç ekimi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Saç ekimi ömürlük mü?

Saç ekiminin etkisi, saç ekimi yöntemine, kişinin saç dökülmesinin seviyesine ve saç ekiminin yapıldığı alanın büyüklüğüne bağlıdır. Saç ekimi işlemi, genellikle kalıcı sonuçlar verir ve saçların yeniden büyümesine yardımcı olur. Saç ekimi sonrası etkinin ne kadar süreceği kişiden kişiye farklılık gösterir, ancak genellikle kalıcıdır.

Ektirilen saç geri dökülür mü?

Evet, saç ekimi operasyonu sonrasında bir süre saç dökülmesi görülebilir. Bu normal bir durumdur ve genellikle “şok dökülmesi” olarak adlandırılır. Saç ekimi sırasında, kafa derisindeki saç kökleri çıkarılır ve yeni yerlerine yerleştirilir. Bu işlem, saç köklerinin geçici olarak uykuda kalmasına ve daha sonra saç dökülmesine neden olabilir. Ancak, bu dökülme genellikle geçicidir ve saç kökleri birkaç ay içinde yeniden büyümeye başlar. Bu süre zarfında, hastaların saçları daha az yoğun olabilir ve ekim yapılan bölgede kısa bir süreliğine saçsızlık görülebilir. Ancak, saç kökleri yeniden büyüdüğünde, bu geçici dökülme dönemi sona erer ve saçlar normal kalınlığına ulaşır.

3 kez saç ekimi yapılır mı?

Saç ekimi işlemi gerektiği kadar tekrarlanabilir. Ancak, saç ekimi işleminin tekrarlanması kararı kişisel tercihlerinize, saç dökülmesinin nedenine ve saç ekiminden önceki saç yoğunluğunuz gibi faktörlere bağlıdır.

Saç Ekimi Acıtır mı?

Saç ekimi, dünya genelinde binlerce kişinin daha dolgun ve doğal görünen saçlara kavuşmasını sağlayan popüler bir estetik operasyondur. Ancak birçok kişi bu prosedürü planlarken saç ekimi acıtır mı, diye düşünmeden edemez. İşin aslı, saç ekimi prosedürü doğru tekniklerle ve deneyimli uzmanlar tarafından yapıldığında minimal rahatsızlıkla gerçekleştirilir.

Smile Hair Clinic olarak, hastalarımıza saç ekimi sırasında rahat ve konforlu bir deneyim sunmak için en gelişmiş teknikleri ve ekipmanları kullanıyoruz. Saç ekimi sırasında, alanın tamamen uyuşturulduğu bir lokal anestezi kullanılır. Bu, prosedür sırasında herhangi bir acı veya rahatsızlık hissetmemenizi sağlar. Ancak, tıpkı diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi, saç ekiminin de bazı yan etkileri vardır. Operasyon sonrası hafif bir şişlik, kızarıklık veya hassasiyet olması normaldir, fakat bu semptomlar genellikle kısa süre içinde kaybolur.

Saç ekimi acıtır mı, sorusunun yanıtı, prosedürü gerçekleştiren kliniğin deneyimine ve kullanılan teknolojiye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, Smile Hair Clinic olarak bizimle iletişime geçerek işlemin nasıl gerçekleştirildiği, hangi anestezi yöntemlerinin kullanıldığı ve sonrasında neler beklemeniz gerektiği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sonuç olarak, saç ekimi prosedürü deneyimli bir ekip tarafından gerçekleştirildiğinde, işlem sırasında ve sonrasında minimal rahatsızlık hissedersiniz. Smile Hair Clinic, bu deneyimi sizlere sunmaktan gurur duyar.

Saç Ektirme Ameliyatı Kaç TL?

Saç ekimi, estetik ve özgüven açısından birçok kişi için önemli bir adımdır. Ancak bu adımı atmadan önce birçok kişi “Saç ektirme ameliyatı kaç TL?” sorusunu sorar. Bu sorunun yanıtı, kliniğin sunduğu hizmetlere, kullanılan teknolojiye ve seçtiğiniz pakete bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Smile Hair Clinic olarak, saç ekimine karar verirken maliyet konusunda net bilgilere sahip olmanızı sağlamak amacıyla farklı fiyat seçenekleri sunuyoruz. Gold Saç Ekim Paketi ile mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz ve bu paketin fiyatı 25.000 TL’dir. Daha kapsamlı bir hizmet arayışındaysanız, Platinium Saç Ekim Paketi’ni tercih ederek 35.000 TL karşılığında saç ekimi yaptırabilirsiniz. En üst düzey hizmeti arzuluyorsanız, Diamond Saç Ekim Paketi tam size göre. Bu paketin fiyatı 50.000 TL’dir.

Smile Hair Clinic’te sunulan her paket, saç ekiminin her aşamasında uzmanlık ve titizlikle hazırlanmıştır. “Saç ektirme ameliyatı kaç TL?” sorusunun yanıtı sadece maliyetle sınırlı değildir; aynı zamanda alacağınız kaliteli hizmet, sonuçların doğallığı ve uzman ekibin deneyimi de bu maliyetin içindedir.

 

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.90 out of 5 stars 3446 Reviews on ProvenExpert.com