Sıkça Sorulan Sorular

Table of Contents

SSS

Operasyondan sonraki 5 gün içinde donör bölgeniz iyileştiyse antibiyotik içeren kremleri kullanmaya devam etmeniz gerekmez.
Saç ekiminden sonra size verdiğimiz şapkayı 10 gün boyunca kullanmanızı öneririz.
Operasyondan sonra egzersiz yapmaya başlamak için en az 1 ay beklemelisiniz.
Saç ekiminden sonra 1 ay boyunca her gün başınızı yıkamalısınız.
Operasyondan sonraki ikinci gün başınızı yıkamanız gerekir. Başınızı yıkamadan önce bandaj çıkartılır ve sonrasında tekrar kullanılması gerekmez.
1 ay boyunca size önerdiğimiz şampuanı kullanmalısınız. Saçlarınızın ve baş bölgenizin sağlığından emin olduktan sonra her zaman kullandığınız şampuanı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Yaklaşık 15 gün boyunca, kabuklar deriden tamamen atılana kadar kullanmanız gerekir.
Operasyon sonrası cinsel ilişki konusunda kısıtlama getirilmez, çok efor harcamamanız önerilir.
Kullanacağınız ürünlerin içeriğini dikkatle incelemeli, size zarar vermeyecek, paraben içermeyen, doğal ürünleri tercih etmelisiniz.
Kullanabilirsiniz ancak bu spreyin çok hızlı tükenmesine sebep olacaktır.
Bepanthol vücut losyonu kullanabilirsiniz, bu ürün tüm eczanelerde bulunur.
Operasyondan 1 ay sonra saçlarınızı kestirebilirsiniz. Ancak ekilen saçlar yalnızca makas ile kesilebilir.
Şişlik görülmesi normaldir, endişelenmeyin. Her iki saatte bir 10 dakika buz uygulayabilir, başınıza hafifçe masaj yapabilirsiniz. Şişlikler birkaç gün içinde yok olacaktır.
Hayır alınmaz, bu nedenle ilaçlarınızı kontrol emelisiniz. Yanınızda 4 x 100 ml boş şişeler getirerek verdiğimiz ürünleri bu şişelere doldurabilirsiniz.
Nakledilen saçların dökülmesi normaldir. Saçlar dökülse dahi nakledilen saç kökleri sağlamlığını korumaktadır. Saç ekiminin sabır isteyen bir süreç olduğu unutulmamalıdır.
Bu tür durumlarda mutlaka şapka ya da yüksek faktörlü güneş kremi kullanmanızı öneririz.
Bu maddeleri içeren ürünlerin kullanılması zorunlu değildir ancak iyileşme sürecini hızlandırır.
Bir hafta boyunca dikkatli uyumanız önerilir.
Saç ekimi operasyonundan sonra ilk 6 ay içinde sonuç %50 oranında görünür olur. Tam sonuç alınması ise 12 ila 18 ay aralığında sürer.
Yaklaşık 15 gün sonra saçlarınızı parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak, 1 ay sonra ise tam olarak eskiden olduğu şekilde yıkamaya başlayabilirsiniz.
Saç ekimi sırasında hissedilen acı kişiden kişiye göre değişmektedir ancak operasyon lokal anestezi altında yapıldığından yoğun bir acı hissedilmemektedir.
Operasyonlar profesyonel ve alanında deneyimli hekimler tarafından yapıldığında kişi doğal görünümlü saçlara sahip olur. Smile Hair bu konuda güvenilir bir kliniktir.
Hayır, aynı gün evinize ya da otelinize dönebilirsiniz.
Saç ekimi yapılan bölgeyi sert darbelerden korumanız çok önemlidir.
6 ila 8 saat aralığında süren bir işlemdir.
Evet, Vücut kılı saç ekimi yöntemi ile vücudun sırt ve göğüs gibi farklı bölgelerinden alınan kökler baş bölgesine nakledilebilir.
Evet, doktorunuz tarafından önerilen dinlenme süresinin ardından evinizden / otelinizden ayrılabilir, şehri keşfedebilirsiniz.
Bazı hastalıklar ya da kullanılan ilaçlar saç ekimine engel olabilir. Sağlık geçmişinizi ve kullandığınız ilaçları doktorunuza eksiksiz olarak aktarmanız çok önemlidir. Bu tür durumlarda farklı teknik ve tedaviler düşünülebilir.
Deneyimli ve alanında uzman hekimler tarafından, uygun klinik koşullarında yapıldığında bu işlem minimum risk içermektedir.
Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.94 out of 5 stars 4561 Reviews on ProvenExpert.com