Dr. Büşra Yakupoğlu

Saç Ekimi Cerrahı, MD. Medikal Estetik Hekimi

 

Dr. Büşra Yakupoğlu tıp eğitimine 2014 yılında Onsekiz Mart Üniversitesi’nde başladı. Üniversite eğitimi sırasında Uluslararası Tıp Öğrencileri Derneği Federasyonu’na katıldı ve birçok uluslararası etkinlik ve kongrede yer aldı. Bu süreçte gittiği her ülkenin kültürünü anlamaya ve yaşamaya çalıştı. Tüm bunların da etkisiyle mezun olduktan sonra sağlık turizmine ilgi duymaya başladı. Ayrıca insan psikolojisine olan ilgisi ve estetik tedavilerin insan psikolojisine olan olumlu etkilerini gösteren tecrübesi, onu medikal estetik alanına yönlendirdi. Farklı kültürleri tanımaya ve estetiğe olan ilgisi Smile Hair Clinic’i tam da hayalini kurduğu bir çalışma ortamı olarak görmesini sağladı. Böylelikle Smile Hair Clinic’te Medikal Estetik Cerrahı olarak kariyerine başladı.

 

Dr. Büşra Yakupoğlu 6 Eylül 1995’te Türkiye’nin oldukça popüler bir şehri olan Adana’da doğdu. Çok ilgili ve sevgi dolu bir ailede büyüdü (kız kardeşi onun en iyi anlaştığı kişi). Ailesinin onu her zaman desteklemesi ve annesinin öğretmen olmasının da etkisiyle çok başarılı bir eğitim hayatı geçirdi ve okuduğu okullarda her zaman başarılı bir öğrenci oldu. Sistemli ve pratik bir çalışma disiplinine olan inancı da başarısında çok önemli rol oynadı. Bu doğrultuda da  kariyer hedefini Medikal Estetik alanında en iyi doktorlardan biri olmak olarak belirledi.

 

Dr. Büşra Yakupoğlu duyarlı bir insan olmaktan oldukça keyif alıyor, bu nedenle de mültecilerin haklarını korumak için çalıştı ve insanları bu konuda eğitti. Ayrıca, afet kurtarma eğitimlerine ve etkinliklerine katıldı. Kendisi iyi bir hayvan hakları savunucusu ve her canlıya değer verilmesi gerektiğine inanıyor. Ayrıca her birey için eşit muameleyi savunuyor.

 

Yakınları onu içe dönük, özgür ruhlu, uyumlu ve problem çözücü biri olarak tanımlıyor. Meditasyon, pilates yapmaktan ve yoganın ilkelerini öğrenmekten keyif alıyor. Farklı kültürleri keşfetmeyi ve hayvanlarla, özellikle kedilerle vakit geçirmeyi çok seviyor. Sanata ve sosyal olaylara düşkün. Tekno müzik dinlemeyi seviyor ve estetik operasyonlar yaparken tekno müzikler dinlemeyi tercih ediyor.

 

Başlıca değerleri saygı ve empati. Hayatta ilkelere sahip olmanın önemli olduğunu ama aynı zamanda diğer insanların ihtiyaçlarını ve duygularını anlamamız ve onlara saygı duymamız gerektiğini düşünüyor. Birini mutlu etmenin çok büyük bir başarı olduğuna inanıyor ve bunu insanların aynada nasıl göründükleri ile barışmalarını sağlayarak Medikal Estetik aracılığıyla yapabildiğini belirtiyor.

 

Burcu: Başak

En sevdiği film: Star Wars

En sevdiği şarkı: Jeff Buckley – Hallelujah

En sevdiği şehir: Amsterdam ve Çanakkale

En sevdiği kitap: Sapiens

Sloganı: Kendi ütopyanı yarat

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.94 out of 5 stars 4561 Reviews on ProvenExpert.com