Saç Ekimi Düzeltme Cerrahisi

Saç ekimi düzeltme cerrahisi, saç ekimi revizyon cerrahisi- Saç ekimi operasyonları son yılların popüler medikal estetik işlemlerindendir ve yapılan operasyon sayısı her geçen sene artmaktadır. Her yıl milyonlarca kadın ve erkek hayallerinde görünüme kavuşmak için diğer ülkelere seyahat etmekte, olup bu işlem için zaman ve para harcamaktadırlar.

Peki hepsi istediği görünüme kavuşabiliyor mu? Tabii ki de hayır. Ama neden bazı insanlar süper mutlu olurken diğerleri mutsuz oluyorlar? Bu sorunun cevabını bulmak için önce saç ekiminde başarısızlığa sebep olan nedenlere bir göz atmalıyız.

Saç Ekiminde Başarısızlık Nedenleri

• Saç ekimine uygun olmayan hastaların opere edilmesi ve mevcut saç durumunun el vermeyeceği sonuçlar vaat edilmesi başlıca memnuniyetsizlik nedenlerinden biridir. Ne yazık ki dünyadaki her sektörde olduğu gibi medikal estetik sektöründe de karşısındaki kişinin duygularını ve sağlığını önemsemeyen insanlar mevcuttur. Lütfen seçtiğiniz kliniğin size doğruyu söyleyen, saygın bir klinik olduğundan emin olun. Önceden işlem yaptırmış hastaların deneyimlerine ulaşmaya çalışın ve yorumları inceleyin.

• Medikal estetik işlemleri hayati işlemler değildirler, kişinin istediği görünüme kavuşması için gerçekleştirilirler ve saç ekiminin başarısı operasyon sonucunun bu istekle ne kadar örtüştüğü ile ölçülür. Bir cerrah ne kadar doğal ve yoğun bir ekim gerçekleştirirse gerçekleştirsin eğer hasta ortaya çıkan sonuçtaki saçların daha farklı olması gerektiğini düşünüyor ise yapılmış olan saç ekiminin başaralı geçtiğini söyleyemeyiz. Bu sebeple cerrahın ve hastanın planlama aşamasında birbirlerini tam olarak anladıklarından emin olmaları gerekir.

• Ön hatta yani saç çizgisinde doğal bir görünüm olmaması, yapay fırçaya benzer görünüm olması; kısacası yaygın kullanımı ile çim adam görünümü olması. Ön hatta kalın, tek saç yerine daha fazla saç içeren greftler ekilmesi ve/veya greftlerin dik değişik açılarla ekilmeleri sonucu oluşan görünümdür. İşlem yapıldığı esnada odada bulunan bir kişinin greftleri yapısal özelliklerine göre ayırması ve cerrahın becerileri bu görünümün oluşmasına engel olur.

• Ekilen greftlerin çıkmaması:

A) Klinik kökenli nedenler: Düzgün bir alım yapılamayıp köklerin zarar görmesi, greftlerin uygun solüsyonlarda bekletilmemesi veya işlemin uzun sürmesi sonucunda ölmeleri, ekim işleminde çok fazla sıkılarak ölmeleri, enfeksiyon bulaşı gibi daha birçok sebep sıralanabilir. Bunların önüne geçmenin tek yolu işlem yaptıracağınız kliniği seçerken işini hayatının merkezi yapmış cerrahların ve personelin bulunduğu saygın, tecrübeli bir klinik seçmektir.
B) Hasta kökenli nedenler: Saç ekimi işlemi kadar iyileşme döneminde hastanın bakımı da sonuç üstünde direkt etkilidir. İlk günlerde yıkma esnasında greftler yerinden çıkabilir. Ya da uyku esnasında greft kaybı yaşanabilir. Bakım eksikliğinden dolayı enfeksiyon gelişebilir. Bu sebeple saç ekim kliniğinin tavsiyelerine uymak, en ufak bir detayda iletişime geçmek gereklidir.

• İstenilenden düşük yoğunluklu bir sonuç ortaya çıkması da başarısızlık sebeplerinden biridir. Bunun nedeni ekilen greftlerin tamamının çıkmış olmaması olabileceği gibi; planlamanın düzgün yapılmamış olması daha muhtemeldir. Planlama aşamasında ekim yapılacak yüzey alanın doğru belirlenmesi istenilen yoğunluğa ulaşılmasını sağlar. Eğer cerrah çıkacak kök sayısını, köklerdeki saç sayısını ve her bir saçın kalınlığını doğru şekilde denkleme oturtamaz ise hüsran kaçınılmaz olur. Tabi ki saç ekimi kozmetik bir işlemdir bu sebeple hastanın fikirleri de çok önemlidir ama yine de planlama aşamasında cerrahın önerilerine kulak vermek ileride hoşa gitmeyecek bir sonuçla karşılaşılıp saç ekimi düzeltme cerrahisinin önüne geçebilir.

• Mevcutta olan saçların kaybedilmesi de bir başka memnuniyetsizlik sebebidir. Kişi yeni saçlarını beklerken mevcutta olanları kaybetmesi tam bir kâbus olabilir. Bunun sebepleri:

A) Saç ekiminden sonra sonucun tam olarak görülmesi için 1-2 yıl kadar bir süre geçmesi gerekir. Bu esnada işlem yapılmamış saçlar testosteron sebebi ile normal döngülerinde dökülür ve sonuç beklenen gibi olmaz. Cerrahınız mevcut saçlarınızın da durumunu değerlendirerek buralara işlem yapmalı ya da medikal tedavi ile saçlarınızın sağlığını garanti altına almalıdır.

B) Operasyon esnasında mevcut olan saçlarınızın arasına, bu saçların yönü dışında, gereksiz ve/veya sık kanal açılması sağlıklı saçlarınızın kaybına neden olur. Saç ekimi basit bir işlem olarak görülse de cerrahi bir doku naklidir bu sebeple cerrahınızın kim olduğunu, deneyimini iyi bilin.

Başarısız bir saç ekimi sonucunda ne yapabilirim? Saç ekimini düzeltebilir miyim?

Bu soruların cevabı evet. Yanlış gitmiş istediğiniz gibi bir sonuç alamadığınız saç ekimini düzeltmek mümkün. Bu işleme saç ekimi düzeltme cerrahisi ya da saç ekimi revizyon deniyor. Bunun için tek gerekli olan yeterli donör bölgenin kalmış olması.

Ne yazık ki daha önce ekilmiş saçları tekrar başka yere ekmek sağlıklı olmuyor bu sebeple donör alanın planlanan işlemi gerçekleştirebilecek kadar greft sağlaması gerekiyor.

Yine üzülerek söylüyoruz ki maalesef Avrupa ve Amerika’da tecrübesiz olmasına rağmen yüksek ücret talep eden bazı kliniklerde gerçekleştirilen işlemler sonucunda neredeyse donör alan kalmadığını görüyoruz ve revizyon pek mümkün olmuyor.

Saç çizgisi nasıl düzeltebilirim?

Smile Hair Klinik olarak en sık karşılaştığımız sorulardan biri yapay, fırça gibi, bebek saçı gibi, çim adam gibi tanımlanan saç çizgilerinin nasıl düzeltileceğidir.

Daha öne de belirttiğimiz gibi kalın, çoklu saç içeren greftlerin ön hatta ekilmesi ve/veya kanal açılarının ayarlanamamış olması saç çizgisinde sizi 10 metre uzaklıktan gören birinin bile saç ekimi yaptırdığınızı anlamasına sebep olacak yapay bir görünüme sebep olabilir.

Bunu düzeltmenin iki yolu vardır ya saç çizgisi biraz aşağıya alınarak yeni ve doğal bir saç çizgisi oluşturulur, ya da bu görüntüye sebep olan saç kökleri ne yazık ki elektroliz cihazı ile alınır.

Elektroliz, saç derisi veya vücuttan tek tek tüyleri alma yöntemidir. Günümüzün medikal elektroliz cihazları, kimyasal veya ısı enerjisi ile saçın büyüme merkezini yok eder. Kıl köküne çok ince bir prob yerleştirildikten sonra cımbızla kıllar alınır.

Elektroliz destekli Saç Ekimi Düzeltme Cerrahisi

Elektroliz ile Saç Düzeltme Cerrahisi mümkün. Lazer epilasyon gibi saç rengi ve saç tipi ile sınırlı olmadığı için en etkili yöntemin Elektroliz olduğunu ve doğru bir şekilde yapıldığında kozmetik olarak da iz bırakmayan bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Dahası, elektroliz saç ekimi onarımı, hastanın daha doğal bir saç çizgisine ve daha hızlı bir sonuca sahip olmasına gerçekten yardımcı olabilecek kalıcı bir işlemdir.

Bu yöntem ile gerçekleştirilen Saç Ekimi Düzeltme cerrahileri ile gerçekten istenilen yoğun ve daha doğal saç çizgileri elde edilmektedir. Diğer taraftan yanlış ellerde – tıpkı bir saç ekimi operasyonu gibi – elektroliz saç ekimi onarımının oldukça kötü bir yara izine ve hatta dermal atrofiye yol açabileceğini unutmayın

Smile Hair Clinic doktorları kliniğimizde uygun seçenekleri değerlendirerek hastalarımızın saç ekimi düzeltme cerrahilerini gerçekleştirerek doğal ve yoğun bir saç çizgisine kavuşmasını sağlamaktadırlar.

Ne kadar çok ödersem o kadar başarılı bir saç ekimi sonucum mu olur?

Tabi ki de hayır. Her şeyin bir illüzyon olduğu pazarlama dünyası sizi buna inandırmaya çalışabilir. Saç ekiminin merkez üssü olan İstanbul’da saç ekimi fiyatları birçok Avrupa ülkesi ve Amerika kıtasındaki kliniklere göre çok çok ucuzdur.

Buna rağmen saç ekim klinikleri birinci kalite hizmet vermekte olup her yıl birçok ülkeden hasta kabul etmektedirler. Smile Hair Clinic her yıl dünyanın başka ülkelerindeki kliniklerde 9-10 kat ücret ödeyerek hayal kırıklığı yaşamış hastaların istedikleri görünüme kavuşmasını, gerçek bir centilmene dönüşmesini sağlamaktadır.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.91 out of 5 stars 4441 Reviews on ProvenExpert.com