En İyi Saç Ekimi

En iyi saç ekimi, saç ekimi yaptırmak için çevrimiçi araştırma yaptığınızda birçok kliniğin en iyi FUE saç ekimini kendilerinin gerçekleştirdiklerini iddia ettiğini görürsünüz. Peki bu iddianın dayanağı ne?

Nasıl kendilerinden bu kadar emin olabiliyorlar? Söyledikleri gerçek mi? Size bunu sunabilirler mi? Olabilecek en iyi saç ekimi için göz önünde bulundurmanız gerekli detayları ayrıntılı inceleyelim.

Saç ekimi basit bir işlem midir?

Saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve hiçbir cerrahi işlem basit değildir. Dolayısı ile seçim yaparken birçok faktörü dikkate alarak karar vermek gerekir. En iyi saç ekimi için hem kendinizin hem de kliniğin, saç ekimi operasyonun ciddiyet gerektirdiğinin bilincinde olması gerekir.

Saç ekiminden önce tıbbi geçmişinizi göz önünde bulundurun

FUE saç ekimi öncesinde cerrahınızla görüşerek tıbbi geçmişinizi, var ise ilaç alerjisi geçmişinizi, saç dökülmesi için ya da başka tıbbi durumlar için kullandığınız ilaçları paylaşmanız gerekir. Doktorunuz gerek gördüğü durumlarda bu ilaçlardan bazılarına ara vermenizi isteyebilir. Bazı hastalıklar da ise operasyon ertelenebilir ya da sizi bu hastalıklar için tedavi eden doktorun onayı istenebilir.

Hayalimdeki saçlar için doğru kliniği nasıl seçerim?

Saç ekimi için klinik seçerken bu alanda tecrübeli doktorlar barındıran bir klinik seçtiğinizden emin olmalısınız. İletişime geçtiğiniz kliniklere doktorlar hakkında soru sormaktan çekinmeyin. Dünyaca tanınan saç ekim derneklerine üye olmaları ve tıbbi gelişmeleri takip etmeleri sizin için iyi bir referans olacaktır.

Seçtiğiniz klinikler tarafından saç ekimi yapılmış hastaların çevrimiçi platformlardaki yorumları size her zaman yol gösterir.  Araştırmanızı iyi yaparak, bu klinikte sizden önce hizmet almış ve size benzer saç kaybı yaşayan hastaların sonuçlarını görmek istediğiniz sonuca ulaşıp ulaşamayacağınızı anlamanızı sağlar.

Klinik seçmede daha doğru bir karar vermek için https://www.smilehairclinic.com/sac-ekimi-merkezi-secerken-nelere-dikkat-edilmeli/ yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Greft sayısı ve en iyi saç ekimi

Çoğu insan greft sayısınının tek başına saç ekimindeki en önemli etken olduğunu düşünür. Greft sayısı ne kadar yüksek ise o kadar iyi bir sonuç alacağına dair yanlış bir inanca sahiptir.

FUE yöntemi ile alınabilecek greft sayısı, donör alanındaki saçların sıklığına ve donör alanın yüzey genişliğine bağlıdır. Unutulmamalıdır ki donör alanı geniş olan bir kişinin kafatası oranı ile bağlantılı olarak ekim yapılacak alanı da aynı biçimde geniştir.

Özetlersek daha düşük greft sayısı ile daha küçük bir alanda, yüksek greft sayısına göre aynı veya daha sık bir yoğunluğa ulaşmak mümkündür.

Saç ekimi işlemi estetik görüntü için yapılır, donör bölgenin işlem sonrası görüntüsü de çok önemlidir. Yüksek greft sayısına ulaşmak için donör bölgenin görüntüsüne zarar verecek kadar sık alım yapılması sizi sonrasında saç ekimi yaptırdığınıza pişman edebilir.

Diğer bütün faktörleri göz ardı ederek, tek başına bir yarışmış gibi ekilecek greft sayısını yüksek söyleyen kliniği tercih etmeniz çok yanıltıcı olabilir.

En iyi saç ekiminde greft kalitesi

Saç ekiminden sonra sonucu hemen göremezsiniz ve uzun bir süre beklemeniz gerekir. Bu aşamada nakledilen greftlerin yaşayıp yaşamadıklarını veya zarar görerek normalden değişik bir yapı ile çıkıp çıkamayacaklarını bilemezsiniz.

Alım esnasında greftlerin zarar görme yüzdesinin %5 sınırını geçmemesi gerekir. Bu yüzde arttıkça, alınan sayı ne kadar yüksek olursa olsun sonuç sizi memnun etmez. Alım işlemi esnasında greftler dikkatli bir şekilde incelenerek zarar gören greft sayısının mümkün olduğu kadar düşük tutulması gerekir.

Greftlerin hayatta kalımını ve kalitesini etkileyen diğer bir önemli faktör ise operasyonun süresidir. Tecrübeli bir ekip tarafından hızlı bir şekilde bitirilen operasyon olabilecek en iyi sonuç için gereklidir.

En İyi Saç Ekimi Nasıl Olmalıdır?

Bu sorunun cevabı neden saç ekimi yaptırdığımızdır. Dijitalleşme ve sosyal medyanın çağında dış görünüşümüz gün geçtikçe daha ön plana çıkmaktadır. Her gün yüzlerce fotoğrafa bakarak istesek de istemesek de görsel standartlar ediniriz. Olabildiğince genç ve güzel görünmek birçok kişi için artık günlük ihtiyaç haline gelmiştir.

Hepimizin kafasında kendimizle ilgili hayaller vardır. Hayallerinize ulaşmak için sizi ve hayallerinizi anlayacak, gerektiğinde hayallerinizi revize etmenizi sağlayarak muhtemel pişmanlıklarınızı önleyecek, size özel planlama yapacak ve sonrasında desteğini sizden esirgemeyerek bu amaçta size rehberlik edecek bir klinik bulmalısınız.

En iyi saç ekimi, sizin hayallerinizi karşılayan ve aynaya baktığınızda yüzünüzü güldürendir. Dünyanın en iyi saç ekim cerrahının, diğerleri tarafından ayakta alkışlanacak bir sonuç ortaya çıkarması eğer sizin kafanızda olması gereken ile bağdaşmıyorsa kesinlikle bir başarısızlıktır.

Bu sonuca ulaşmanız tüm süreçteki her bir adımın, detaylara önem verilerek hayata geçirilmesi ile mümkün olabilir.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.90 out of 5 stars 2819 Reviews on ProvenExpert.com