Saç Ekiminden Sonra Nihai Sonucu (Saçlarınızın Tamamen Uzaması) Görmek Ne Kadar Sürer?

Saç Ekiminden Sonra Nihai Sonucu (Saçlarınızın Tamamen Uzaması) Görmek Ne Kadar Sürer?

Bu, saç dökülmesine çare arayan hastaların en sık sorduğu sorulardan biridir. Saç ekiminin tek kalıcı çözüm olduğu düşünüldüğünde, istenen sonuca ulaşmak için nispeten uzun bir büyüme dönemi olması gerektiği anlaşılmaz.

Belirli bir kliniğin deneyimi ve ameliyat sonrası talimatları bu süreyi önemli ölçüde azaltabilir. Saç ekimi yolculuğu uzun bir yolculuktur ve bu yolculuk boyunca yanınızda saçın anatomisini ve fizyolojisini anlayan bir ekibin olması önemlidir. Bizi tercih ettiğinizde saç ekiminden sonra nihai sonucu görmek ne kadar sürer? sorusunu sormanıza gerek kalmayacak.

Dengeli bir diyet, bol miktarda hidrasyon ve kan akışını uyarmak için kafa derisine düzenli masajlar, büyümeyi artırmaya yardımcı olabilir. Bu büyüme döneminin ilk 2 ila 6 ayı içerisinde kullanılan Minoxidil’in faydalı bir etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Büyüme hızı implantasyon bölgesine göre değişir. Ön tarafa ekilen saçlar, taç bölgesine ekilen saçlara göre daha hızlı uzar. Çeşitli çalışmalara göre, kan dolaşımının en az olduğu bölgelerde tam büyüme 24 aya kadar sürebilir.

Smile Hair Clinic’te bugüne kadar binlerce saç ekimi gerçekleştirilmiştir. Hastaların sadece %1,5’i operasyondan hemen sonra büyüme yaşadı. Takip eden 2 ila 3 hafta içinde hastalar bir miktar büyüme yaşarlar ancak ne yazık ki bu “şok kaybı” veya “dökülme” döneminin başladığı zamandır.

Bu süre zarfında saç kökleri görünür gövdelerini kaybeder ve ekilen saçlar dökülmeye başlar. Şok dökülme, operasyon sırasında yaşanan strese doğal bir tepki olarak saçın “telogen effluvium” aşamasına girmesiyle oluşur.

Ancak ekilen saçların kökleri kafa derisinin altında sağlıklı kalır. Bu aşama saçın doğal büyüme döngüsünün bir parçasıdır ve herhangi bir zamanda saçımızın yaklaşık %12’si telogen effluvium aşamasındadır.

Smie Hair Clinic olarak bizler hastalarımızı büyümenin çeşitli aşamaları hakkında bilgilendirmek için her türlü çabayı göstersek de, bu yine de hastalarımızın saç dökülmesi konusunda en çok panik yaşadığı ve sabırlı olmayı öğrenmesi gereken dönemlerden biridir.

Bir Yılda Saç Ekimi Sonuçları

4-5 aya kadar ilerleme zorunluluğu yoktur. Bu süre zarfında ekilen saçlar ilk uzama evresine başlar ve çoğunlukla ince saçlardan oluşur. Bazı hastalar yavaş büyüme nedeniyle morallerini bozabilirken, bu saç köklerinizin sağlıklı olduğunun ve büyümenin beklendiği gibi ilerlediğinin bir göstergesidir.

Smile Hair Clinic hastaları memnuniyetlerini 1 yıl ile ifade etseler de saçların tamamen kalınlaşması ve nihai hallerine ulaşması 24 ayı bulabilmektedir. 6.-7. aylarda alıcı bölge saçla dolmaya başlar.

Bu, saç dökülmesinin stresiyle uğraşmak zorunda kalan hastalar için inanılmaz bir dönemdir. Ekilen saçların görünümü ve yoğunluğunun son görünümüne ulaşmayacağını ve önümüzdeki aylarda saç köklerinin kalınlaşmaya devam edeceğini unutmamak önemlidir.

Nihai sonucun sadece %60’ı 6. ila 9. aylarda elde edilecektir. Bazı hastalar saç dökülmesi konusunda Smile Hair Clinic’te bizimle iletişime geçebilirler. Bu endişelenecek bir şey değildir, çünkü bireyler normalde günlük bazda 10 ila 100 saç kökü kaybederler.

9. ila 12. aylar arasında yoğunlukta önemli bir artış olur. Bu dönemde yeni saçlar büyümeye ve kalınlaşmaya devam eder. 12. aya kadar nihai sonucun yaklaşık %80’i elde edilecektir. Ekilen saçlar uzamış olacak ve geriye kalan tek aşama saçın geri kalanının kalınlaşması olacaktır.

12-24. aylarda bu aşama da tamamlanır ve Smile Hair Clinic’te gerçekleştirilen saç ekimi işleminizin nihai sonucu elde edilir. Smile Hair Clinic Ailesi olarak hastalarımıza saç ekimi yolculuklarında tam destek vermeye her zaman hazırız.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.94 out of 5 stars 4561 Reviews on ProvenExpert.com