Saç Ekimi ve Lokal Anestezi

Peki nedir çok korkulan lokal anestezi ve nasıl uygulanır?

Lokal anestezi saç ekimi yaptırmayı düşünen birçok kişi için operasyonun en çok kaygı duydukları aşamasıdır. İnternette lokal anestetik ilaçlar için korku hikayeleri dolaşmakta olup, bu hikayeler zaten iğne fobisi olan ya da acı kaygısı olan bireylerin işlem için karar vermesini geciktirmektedir.

Lokal anestetik ilaçlar nelerdir?

Saç ekiminde kullanılan lokal anestetik ilaçlar Lidokain Hidroklorür ve Bupivakain hidroklorür içerir. Lidokain içeren ilaçlarda içinde Epinefrin bulunanlar tercih edilir. Epinefrin uygulandığı bölgede bulunan kan damarlarının büzülmesini (vasokonstriksiyon) sağlar ve kanamanın azalmasını sağlar.

Kişinin ağrı eşiğine göre ilaçlar cilde verilirken bir miktar ağrı duyulur. Bazı hastalar için bu süreç bahsedilmeye değecek kadar önemli değildir ve alınan geri bildirimlerde insanların bunu neden bu kadar büyüttüklerine anlam veremediklerini belirtmektedirler.

Smile Hair Klinik’te bugüne kadar anestezi esnasında duyduğu acıdan dolayı operasyonunu iptal eden bir hasta olmamıştır.

Lokal anestezide kullanılan iğneler büyük müdür?

Lokal anestezide kullanılan iğneler can yakar mı?

Saç ekiminde, lokal anestetik ilaçlar uygulanırken 4 mm. uzunluğunda insülin enjektörleri kullanılır. Her gün binlerce diyabet hastası bu iğneleri güvenle kullanmaktadır. Cilde girerken bir miktar rahatsızlık verse de ciddi bir ağrıya sebep olmaz.

Lokal anestezi tehlikeli midir?

Her medikal işlemin bir riski vardır. Önemli olan tecrübeli bir klinikte işlem yaptırmak ve olası aksi bir durumda doktorunuzun bunun altından kalkabileceğini bilmenizdir.

Saç ekiminde iki kez lokal anestezi uygulanır.

Saç ekimi işlemi 6-8 saat sürmekte olup lokal anestezi toplamda 15-20 dakika kadar sürmektedir.

İlk lokal anestezi enseye uygulanır ve donör bölgesinin ağrı duyusu kaybedilir. Alım işleminin bitmesinden sonra kanallar açılmadan önce başın ön bölgesine uygulanan lokal anestezi ile ekim yapılacak bölgede uyuşturulur.

Lokal anesteziden sonra saç ekimi uygulanan bölgede ağrı hissedilmemesi gerekir aksi durumda doktorunuza bilgi verin. O bölgeye tekrar bir miktar anestetik enjekte edilir ve rahatlarsınız.

Bası ve çekme gibi hisler farklı sinirler vasıtası ile iletildiği için bunlar hissedilebilir.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.94 out of 5 stars 4561 Reviews on ProvenExpert.com