Saç Ekimi Bir Çözüm müdür?

Saç Ekimi Bir Çözüm müdür? 

Saç ekimi bir çözüm müdür?  Evet! 

Şu an için piyasada alopesi tedavisi için FDA onaylı iki ilaç var.

  • Minoxidil bunlardan ilkidir. Minoxidil ilk olarak yüksek tansiyonu tedavi etmek için tanıtıldı. Kısa bir süre içinde, bilim adamı saç büyümesini de teşvik ettiğini fark etti. Mekanizması saç büyümesini hızlandırmasına rağmen, hala belirsizdir; ilaçların vazodilatör etkisinin saç büyüme fazını uzattığına inanılmaktadır. Yani büyüme aşamasında daha fazla saçla, insanlar çok daha fazla kapsama ve yoğunluğa sahip olur.
  • Erkek ve kadın saç dökülmesinin ana nedenleri genetik ve hormonlardır. Finasterid, saç dökülmesi tedavisinde kullanılan ikinci ilaçtır. Finasterid başlangıçta prostat büyümesini tedavi etmek için kullanıldı. 1997’de FDA, androgenetik alopesi için kullanmayı onayladı. 5-alfa redüktaz enziminin bir inhibitörüdür. Bu enzim testosteronu dihidrotestosterona dönüştürür. Dihidro-testosteron, testosterondan çok daha etkilidir. Saç derisinde saç dökülmesini uyarır ve vücudun diğer bölgelerinde saç büyümesini destekler. Finasterid kullanmak saç derisindeki mevcut saçı korur ve yeni saç büyümesini destekler.

Ne yazık ki çoğu durumda bu iki ilaç insanların hayallerindeki aynaya bakmaları için yeterli olmuyor. Bu şiddetli saç dökülmesine sahip kişiler için geriye tek bir seçenek kalıyor o da SAÇ EKİMİ.

Her yıl milyonlarca kadın ve erkek saç ekimi yaptırmaktadır. Bu insanların çoğu, ekonomik nedenlerle veya kalite nedeniyle yurtdışına uçuyor ve akıllarında saç ekimi bir çözüm müdür? sorusu kalmıyor.

Saç ekiminin alopesi olan kişilerde bu kadar iyi sonuç vermesinin ana nedeni, donör bölge olarak adlandırılan başın arkasındaki saçların testosterona yanıt vermemesidir. Foliküller donör bölgeden alındıktan ve kafa derisinin diğer kısımlarına nakledildikten sonra, çoğu kişinin hayatının geri kalanında orada kalacaktır.

Bir kişinin donör bölgesinde sınırlı saç vardır ve estetik ve doğal bir görünüm elde etmek için santimetre kareye belirli bir miktar ekim yapmanız gerekir. Donör bölgenizin ne kadar yoğun ve ağır olduğuna bağlı olarak, alıcınızın yüzeyinin ne kadar olduğu, saç ekimi sonuçlarının yoğunluğu kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Saç ekimi sonrası herkesin çok yoğun saçlara kavuşacağını düşünmek pek mantıklı olmayacaktır. FUE saç ekiminiz için çevrimiçi bir arama yapıyorsanız, saç ekimi için ideal bir aday olduğunuzdan emin olmak için ilk şeyi yapabilirsiniz. Hamilton-Norwood ölçeğine bir göz atabilirsiniz.

Bu ölçek, saç ekimi cerrahları tarafından kellik modellerini sınıflandırmak ve bir kişinin başarılı bir saç ekimi için kaç greft ihtiyacı olduğunu kabaca tahmin etmek için kullanılır. Hangi aşamada olduğunuzu anladıktan sonra internete girerek saç ekimi öncesinde sizinle aynı aşamada olan kişilerin sonuçlarını araştırabilirsiniz. Bu, saç ekimi ameliyatından gerçekçi bir beklenti için size yardımcı olacaktır.

Saç ekiminizi gerçekleştirmenin diğer en önemli aşaması, ameliyatınızı mükemmel bir şekilde gerçekleştirecek bir klinik bulmaktır. Deneyiminizin ve ameliyattan aldığınız sonucun nasıl olacağını anlamanıza yardımcı olması için, çevrimiçi portallara girmeli ve önceki hastaların klinikle ilgili incelemelerini kontrol etmelisiniz.

Smile Hair Clinic’te Saç Ekimi

Smile Hair Clinic’te dönüşümü için bizi seçen herkesin büyük bir ailenin parçası olduğuna inanıyoruz. Yani önemsiyoruz. Kişilerin ihtiyaç duyduğu her ameliyatı tasarlamak için çok zaman harcıyoruz. Size olabilecek en iyi sonucu vermek için eğitimi asla bırakmayız.

Peki SAÇ EKİMİ BİR ÇÖZÜM MÜDÜR? EVET demeniz için elimizden geleni yapacağız.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.91 out of 5 stars 4413 Reviews on ProvenExpert.com