Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi Nedir?

Mikro Fue Saç ekimi kişinin saç kaybı olan bölgesinin, yine kendi saçları kullanılarak saçlı hale getirilme işlemidir. Mikro FUE, aslında greftlerin/foliküler birimlerinin (Follicular Unit=FU) donör alanından tek tek, mikromotor kullanılarak alınma işlemidir.

Alınan greftlerin transferi için birçok değişik teknik mevcuttur (DHI Saç Ekimi veya Mikro kesi – insizyon ile yapılan saç nakli gibi). Zamanla bu terim insizyon yapılarak transfer edilen tekniklerin genel adı olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Saç ekimi son yıllarda en çok uygulanan estetik operasyonlardan biridir. David Beckham, Kevin Costner, Jürgen Klopp gibi isimlerinin saç ekimi sonuçları çok başarılı olmuş, sosyal medyanın bu ünlü isimlerinin sonuçlarını yayması ile daha çok bilinir hale gelmiştir.

Mikro FUE saç ekimi şu anda bu alandaki en son ve en fazla uygulanan tekniktir; aynı seans içinde binlerce saç greftinin transferine imkan sağlamaktadır.

Alım işlemi, alınacak sayıya ve hastaya göre 2,5-3,5 saat sürer. Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında, Mikro FUE yöntemi ile mega seans olarak adlandırılan, 4.500-5.000 greft veya üstü sayılarının alımına olanak verip geniş alanda saç kaybı olan kişilere saç ekimi operasyonunun yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Mikro Fue Saç Ekimi, saç dökülmesi yaşayan kişilerin doğal görünümüne kavuşmasını sağlayan, bir saç ekimi yöntemidir. Mikro FUE tekniği saç köklerinin (greft) yoğun olduğu ense bölgesinden veya vücudun diğer bir bölümünden alınıp saç kaybı olan bölgeye transfer edilmesi yoluyla uygulanır.

Mikro Fue Saç Ekimi Operasyonu Kimler İçin Uygundur?

Mikro Fue saç ekimi, Androgenetik alopesi (klasik erkek tipi saç dökülmesi) gibi genetik faktörlere bağlı olarak saç kaybı yaşayan kişilerin sağlıklı ve doğal   görünümlü saçlara sahip olması için kullanılan etkili bir cerrahi yöntemdir.

Ayrıca Mikro FUE çeşitli saç ve deri hastalıklarına bağlı saç kaybı gelişen kişilerde de uygulanabilir ve doğru tedavi ile birleştirildiğinde eski görünümlerine yeniden kavuşmalarını sağlayabilir.

Mikro Fue saç ekimi yöntemiyle operasyon yaptıracak kişilerin ciddi kronik hastalıkları var ise, takip eden doktorlarının işlem için onaylarının alınması gerekmektedir.

Mikro Fue Saç Ekiminin Avantajları

  • Genetik faktörlere bağlı olarak kalıcı saç kaybı yaşayan kişilerin doğal ve sağlıklı saçlara sahip olması için kullanılan en etkili yöntemdir.
  • Doğru klinikte, uzman ekipler tarafından yapıldığında başarılı sonuçlar alınma oranı yüksektir.
  • Lokal anestezi işleminden sonra, saç ekimi işlemi ağrısızdır.
  • İyileşme süreci hızlıdır.
  • Kişinin ekim yapılan alanda doğal görünümlü saçlara sahip olmasında etkilidir.
  • Hastalar saçlar uzadıktan sonra alım yapılan donör alandaki saçlarını kısa olarak da kullanabilir.
  • Mikro Fue Saç Ekimi yöntemi ile yapılan saç ekimi sonrası ağrı çok azdır. Kliniğimizden verilen ağrı kesicilerin kullanılması ile süreç çok konforlu atlatılmaktadır.

Mikro Fue Saç Ekimi sırasında ağrı çekilir mi?

Mikro Fue saç ekimi operasyonu lokal anestezi uygulaması sonrasında yapılır. Hastalar lokal anestezi sırasında kendi acı eşiklerine göre bir miktar ağrı çekseler de, sonrasında saç ekimi işlemi ağrısızdır.

Lokal anestezi işleminden çekinen ve kaygı duyan hastalara doktorların uygun görmesi durumunda sedasyon da uygulanabilir. İşlem yaklaşık olarak 6 ila 8 saat aralığında sürer.

Mikro Fue Saç Ekimi kaç gün sürer?

Mikro FUE yöntemi ile yapılan saç ekim cerrahisi günübirlik işlemdir. Operasyon lokal anestezi ile yapıldığı için, hastanede yatış gerektirmez. Hastalar işlem bittikten sonra kontrolleri yapılarak aynı gün taburcu edilir. Bazen gerekli görüldüğünde ve hasta uygun ise iki ardışık gün olmak üzere işlem gerçekleştirilebilir.

Mikro Fue ile Saç Ekiminden sonra saçların uzaması ne kadar sürer?

Mikro Fue saç ekimi sonrası ekilen saçlar ilk üç haftada uzamaya başlar ve hastalar bu aşamada çok mutlu olur. Saç Ekimi operasyonundan 3-4 hafta sonra ise nakli yapılan saçlarının, şok dökülmesi başlar ve  saç ekim işlemi yaptıranlar için sabır gerektiren bir süreç başlar.

Operasyondan sonra dökülen yeni saçlar 6. ayda yeniden çıkmaya başlar. Sonucun %70-80 1. Yılın sonunda görülür. Tam sonucun kendini göstermesi ise 1.5 – 2. yılı bulabilir.

Mikro Fue Saç Ekiminden sonra skar, yara izi kalır mı?

Mikro Fue saç ekimi cerrahi bir işlemdir. Hiçbir cerrahi işlemde yapılan kesi iz bırakmadan iyileşmez. Toplumda estetik operasyonlardan sonra iz kalmadığı konusunda yaygın bir yanılgı mevcuttur.

Mikro Fue saç ekiminde kullanılan cerrahi aletlerin özelliklerine bağlı olarak 0,8-1 mm çapında mikro izler kalır. Bu izler, işlem doğru kişiler ve uzman ekip tarafından gerçekleştirildiğinde saçların altında kalır ve kısa saçlar ile bile doğal bir görünüm olur.

Smile Hair Klinik’te Mikro FUE Saç Ekiminde kullanılan teknolojiler nelerdir?

Smile Hair Klinik’te doktorlarımız kanallar ve insizyonlar için son teknoloji safir bıçaklar kullanmaktadırlar. Bu yöntem “SAFİR FUE” olarak adlandırılır. Bu bıçaklar ile kesiler daha düzgün kenarlı oldukları için kabuklanmayı ve yara izini aza indirir. İyileşme daha hızlı olur.

Klasik kullanılan bistüri uçlar ile açılan kanallar iki boyutlu olurken, safir bıçakla açılanlar üç boyutludur. Bu sayede greftler için daha ideal bir yerleşim yeri hazırlanır. Aynı zamanda bu bıçaklar doktorlara daha sık kanal açma imkanı tanır, bu sayede daha yoğun ve doğal bir görünüm sağlanabilir.

Saçın ekileceği alan çok küçük olduğu için daha iyi sonuçlar ve hasta memnuniyeti için doktorlarımız kanal işlemi esnasında, kalp damar cerrahisinde de kullanılan büyüteçli gözlükler kullanmaktadırlar.

Bu teknoloji sayesinde hastalarımız daha doğal ve yoğun bir sonuca ulaşabilmektedirler. Aynı zamanda işlem yapılan sahaya tam hakim olabilmekte, bu sayede yapılan işlemin kalitesini bir üst seviyeye taşımaktadırlar.

Smile Hair Klinik’te Mikro Fue Saç Ekimi

Smile Hair Klinik, hastaya alabileceği gerçekçi sonuçları  önceden açıklamayı vadeder. Hastalar greft sayıları ve alınacak sonuç konusunda yanıltılmaz. Saç ekimi operasyonundan önce hekimler tarafından saç ekimi planlaması yapılmaktadır.

Her ne kadar işlem estetik bir operasyon olup sizin ne istediğiniz önemli olsa da doktorunuzun tavsiyelerini göz önünde bulundurmak iyi bir tercih olacaktır.

Planlama aşamasındaki en önemli noktalardan biri hastanın ense, baş, yüz, alın bölgesi değerlendirilerek ve saç kökleri incelenerek çıkarılan saç ekimi planlamasının gerçekleştirilmesi ve ne olursa olsun hastaya karşılaşabileceği olası tüm sonuçların açıklıkla anlatılıp, gerçekçi bir beklenti içine girilmesidir.

Aksi takdirde bireyler kendilerini kandırılmış ve hüsrana uğramış hissetmektedirler. Bundan kaçınmak için profesyonel ve güvenebileceğinize inandığınız kliniklerden destek almak her zaman en iyi seçenektir.

Saç ekimi operasyonunda görev alacak tüm ekip üyelerinin tecrübeye, tıbbi eğitim ve altyapıya sahip olup, uzman hekimler tarafından yönetilmesi çok önemlidir.

Smile Hair Kliniğinde, hastalara operasyonun başarısını doğrudan etkileyen bu kriterler konusunda güvence verilir. Bugüne dek farklı ülkelerden binlerce hastanın tedavisi gerçekleştirilmiş ve başarılı sonuçlar alınmıştır.

Smile Hair Kliniğinde Mikro Fue Saç ekimi; hijyenik koşullarda ve operasyonun tüm aşamalarında deneyimli doktorların gözetiminde yapılır. İnsizyonlarda / kanallarda dünyadaki son teknoloji olan Safir FUE bıçaklar kullanılır.

Hastaların fiziksel iyiliklerinin yanı sıra psikolojik durumları ve operasyona hazır hissetme hali de göz önünde bulundurulur. Operasyonda kullanılan tüm ekipmanlar sterilizedir.

Bu tedavi uygulanırken hastaların hem fiziksel hem de ruhsal sağlığı ve rahatlığı göz önünde bulundurulur. Hastalara daima gerçekçi yaklaşımlarda bulunulur ve detaylı bilgilendirme yapılır.

 Smile Hair’da bugüne dek dünyanın dört bir yanından binlerce hastaya mikro FUE saç ekimi yapılmış; başarılı sonuçlar ve olumlu geri bildirimler alınmıştır.

Fue Saç Ekimi Fiyatları 2024

Fue Saç Ekimi Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.94 out of 5 stars 4558 Reviews on ProvenExpert.com