Whatsapp

Dr. Mehmet Ziroğlu

Saç Ekimi Cerrahı, M.D. Medikal Estetik Hekimi

Mehmet Ziroğlu, Smile Hair Clinic’te bir saç ekimi cerrahıdır. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tıp Doktoru (M.D.) sahibir ve ICF Yönetici Koçudur.

Tıp hayatına 1998 yılında Gaziantep Üniversitesi’nde başlayan Dr. Mehmet Ziroğlu,profesyonel hayatına acil, hemodiyaliz ve aile doktoru olarak çalışarak yön verdi.

9 yıl aktif hekimlik tecrübesi sonrası işini yönetim bilimleriyle de güçlendirerek, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme okudu ve bu sırada 6 yıl ilaç̧ sektöründe UCB Pharma ve Astra Zeneca Türkiye gibi global şirketlerde medikal yönetici olarak çalıştı.

Tıp eğitiminin sonrasında İşletme Eğitimi alan Dr. Mehmet Ziroğlu, medikal bilgi ve tecrübesinin yanında insanların profesyonel hayatlarına da operasyonlar yapıp en iyi versiyonlarına kavuşmaları için yönetici koçluğu vermektedir.

Dünyanın tek tanınmış koçluk standartlarını sağlayan ICF tarafından akredite edilen eğitimleri alan Dr.Mehmet Ziroğlu bir pergel gibi bir ayağı derinlemesine medikal prensipleri merkezalırken diğer ayağı bu merkez etrafında multidisipliner olarak ilerler.

Dr. Mehmet Ziroğlu, kendini sürekli olarak gelişime adamıştır. Her bireyin dünyayı değiştirebilecek orijinal bir fikirle doğduğuna ve yeterli çaba ve disiplinle kendi eşsizliğine ulaşabileceğine inanır.

Koçluğun temel amaçları olan liderliği geliştirmek, öz disiplin oluşturmak, öz inanç sistemi oluşturmak, motivasyon yaratmak ve öz farkındalığı geliştirmek Dr. Mehmet Ziroğlu’nın benimsediği temel prensiplerdir. Bu yolda danışanlarını en yüksek potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmayı ve performanslarını en üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır.

Temel değerleriniz nelerdir?

Hayatımıza anlam ve renk katan en önemli şey orijinal fikirlerdir. Orijinal bir fikrin doğduğu an sıradanlığın mat edildiği andır.

Samimiyet ve empati ise insan ilişkilerinde ve müşteri memnuniyetinde fark yaratacak en önemli değerlerdir. Samimiyetle insanların içine işler ve en iyi versiyonlarını size yansıtmalarını sağlarsınız. Empatiyle ise o yansımayı hisseder ve yaptığınız işle açığa çıkarırsınız.

Klinikte çalışma tarzınız nasıldır?

İşimdeki sürekli öğrenim, yaratıcılık, keşif faktörleri işimi mükemmel yapmak için içsel motivasyonumu oluşturuyor. Bu yüzden çalışma tarzım içsel motivasyonla disipline edilmiş bir keyif sürecidir.

Burcunuz nedir?

Başak.

İş Dışında Neler Yapıyorsunuz?

Bass gitar ve bateri çalarım. Kayak, motosiklet, seyahat ve su sporları hobilerim arasındadır.

Başucu kitabınız nedir? Ve neden?

Çizginin Dışındakiler, Malcolm Gladwell ve Küçük Prens, Antoine de Saint-Exupéry. Çölü güzelleştiren bir yerlerde bir kuyu saklıyor olmasıdır der Küçük Prens. İnsanlarda işte bu çöller gibidir. Ancak tutkuyla susuzluğunun peşine düşenler içlerindeki kuyuyu bulabilirler.

Ve tıpkı Malcolm Gladwell’in söylediği gibi çizginin dışındakiler kendilerine fırsat verilenler ve bu fırsatları değerlendirecek güç ve soğukkanlılığa sahip olanlardır. Bu iki söz işimi daha da anlamlı kılıyor. Çünkü ben insanların içlerindeki kuyuyu bulmalarına ve o kuyudan korkusuzca su çekmeleri için çabalıyorum.

Ziyaret ettiğiniz en ilham verici şehirler nerelerdi?

Tokyo, Roma ve Amsterdam. Bu üç şehri de sevme nedenim sanırım sahip oldukları orijinal kimlikler. Barındırdıkları köklü kültürel geçmiş ve bir o kadar modern ve yenilikleri kucaklayan yapıları beni içine çekiyor.

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.90 out of 5 stars 2023 Reviews on ProvenExpert.com