Dr. Hanna Abdulwahhab

Saç Ekimi Cerrahı, MD. Medikal Estetik Hekimi

Dr. Hanna Abdulwahhab, tüm tecrübe ve uzmanlığını Smile Hair Clinic’te sunan başarılı bir saç ekimi cerrahıdır. Bağdat Tıp Fakültesi‘nden mezun olan Dr. Hanna Abdulvahhab, tıp kariyerine Irak’ta başlamış, burada bir yıllık tıbbi rotasyonunu tamamlamış ve Bağdat’taki Al-Yarmuk Genel Hastanesi’nde acil tıp asistanı olarak görev yapmıştır.

Doğuştan gelen keşif ve kendini geliştirme arzusu Dr. Abdulwahhab’ı 2015 yılında Türkiye’ye getirdi. Yerel dile ve kültüre hızla adapte olarak küresel tıbba olan bağlılığını pekiştirdi. Bu süre zarfında Medipol Hastanesi’nde Orta Doğu Pazarlama Uzmanı olarak çalıştı ve sağlık hizmetleri dinamikleri ve yönetimi konusundaki bilgisini genişletti.

Tıp diplomasını aldı ve Özel Çapa Hastanesi’nin acil servisinde çalışmaya başladı. Bu rol onun alandaki becerilerini keskinleştirdi, ancak asıl tutkusu saç ekimi macerasına devam edebilmek için Smile Hair Clinic’i tercih etti.

Mükemmelliğe olan amansız bağlılığı ve her prosedüre “%100 ya da hiç” yaklaşımıyla Dr. Abdulwahhab, saç ekiminde her zaman yeni teknikler öğrenmeye ve uygulamaya oldukça istekli. İşine olan bu bağlılığı, onu her daim daha ileri bir noktaya taşıyor.

İşiyle ilgili asıl mutluluğu, hastaların sonuçlarından memnun olduğunu gördüğünde yaşıyor. Bu tatmin duygusu, onun mükemmelliğe olan sarsılmaz inancını pekiştiriyor. Olağanüstü hasta sonuçlarının kolektif bir çabanın ürünü olduğu bilinciyle, ekip çalışmasına büyük değer veriyor.

Dr. Abdulwahhab, profesyonel yaşamının dışında, kalbini, tüm hayatı olarak tanımladığı oğlu Mohammed’e adamış bir annedir.

Çok dilliliği benimseyen Dr. Abdulvahhab, Arapça, İngilizce ve Türkçe’yi akıcı bir şekilde konuşabilmekte ve Fransızca bilmektedir. Yoğun programına rağmen sosyal hayata da zaman ayıran Dr. Abdulwahhab, sahil yürüyüşlerinden, futbol ve tenis oynamaktan ve fırsat buldukça da bisiklete binmekten büyük keyif almaktadır.

Güçlü ve bağımsız ruhunun yanısıra, profesyonel ve kişisel yaşamında şefkat, sezgi ve yaratıcılığı da önemseyen Dr. Abdulwahhab, medikal estetik alanında başarılı bir figür olarak, karşısına çıkan pek çok insana ilham oluyor.

 

Dr. Hanna Abdulwahhab ile yapılan kısa bir ropörtaj:

 

Temel prensibiniz nedir?

“Temel prensibim, ekip çalışmasıdır. Hastalarımız için en iyi sonuçları elde etmek için meslektaşlarımla uyum içinde çalışmak çok önemli.”

Klinikteki çalışma tarzınız nedir?

“Klinikteki tarzım büyük ölçüde mükemmeliyetçiliğimle şekilleniyor. Tüm enerjimi o anki ameliyata harcıyorum ve en iyi sonuçları elde etmek için her adımı titizlikle atıyorum.”

Hangi burçsunuz?

“Balık.”

En sevdiğiniz parfüm hangisi? Ve neden?

“En sevdiğim parfüm Chloé. Zarif kokusunu çok seviyorum. Ayrıca, ben küçükken onu kullanan annemi hatırlattığı için kalbimde özel bir yeri var. Kokusu, beni çocukluğuma ve annemle paylaştığım değerli anlara geri götüren bir sıcaklık ve aşinalık taşıyor.”

En sevdiğiniz başucu kitabı hangisi? Ve neden?

“En sevdiğim başucu kitabı Elif Şafak’ın “Aşkın Kırk Kuralı” adlı kitabı. Sevginin her haliyle dünyadaki en güçlü şey olduğuna inanıyorum. Bu kitap sevginin dönüştürücü gücünü ve insanın bağlantı ve şefkat kapasitesini çok güzel bir şekilde anlatıyor. Kalbime hitap eden ve ruhumu besleyen bir roman.”

Ziyaret ettiğiniz en ilham verici şehirler nerelerdi?

“Ziyaret ettiğim en ilham verici şehirler Malezya’daki Kuala Lumpur ve Langkawi ile Lübnan’daki Beyrut. Her şehir kültür, tarih ve doğal güzelliklerin kendine özgü bir karışımını sunuyor, kalıcı bir etki bırakıyor ve keşfetme ve öğrenme tutkumu körüklüyor.”

Smile Hair Transplant Clinic Istanbul has 4.90 out of 5 stars 2727 Reviews on ProvenExpert.com